Narkotykowy weekend

DSC08906

W ostatni weekend ostrowieccy policjanci mieli dużo pracy w związku z przestępstwami narkotykowymi. Podczas podjętych dwóch interwencji zatrzymano czterech mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli kilka porcji marihuany i blisko 15 gramów amfetaminy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jako pierwsi w miniony piątek w ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni w wieku 19 i 28 lat. Do ich zatrzymania doszło na terenie gminy Bałtów przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Ćmielowie. W trakcie podjętej interwencji stróże prawa ujawnili przy legitymowanych susz roślinny. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że 19-latek z miejscowej gminy posiadał trzy porcje marihuany, a jego starszy kolega z gminy Tarłów porcję tego samego narkotyku. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Następnego dnia zostały przedstawione im zarzuty posiadania środków odurzających. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje Sąd.

Następnego dnia kilka minut przed godziną 20.00 funkcjonariusze z Wydziału Prewencji na terenie naszego miasta podjęli czynności służbowe wobec 42 i 37-latka. Jak się okazało, w trakcie przeszukania mundurowi ujawnili u 42-latka biały proszek wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina w ilości 3 porcji. Natomiast jego o 5 lat starszy kolega posiadał ponad 12 gramów tej samej substancji. Obydwaj ostrowczanie usłyszeli już zarzuty posiadania substancji psychotropowych.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Św.

Polecamy również