„ Matematykę bardzo lubimy, dlatego wesoło się nią bawimy- Dzień Matematyki w PSP NR 10”

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać dzieciom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki i udowodnić, że matematyka może być przyjemna i dawać sporo radości.1 2 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

12 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 w oddziałach przedszkolnych panie Marzena Jaguszewska i Katarzyna Fiszer- Kisiel zorganizowały Dzień Matematyki pod hasłem „ Matematyka na wesoło”.

Przedszkolaki z PSP nr10 tego dnia spotkały się z panią Angeliką Piwnik – nauczycielką uczącą matematyki w szkole. Przypomniała ona dzieciom, czym zajmuje się matematyka oraz przeprowadziła kilka ciekawych zabaw. Między innymi z programowania przy pomocy robota multimedialnego, przeliczania przy pomocy patyczków laryngologicznych. Dzieci utrwalały już zdobytą wiedzę z zakresu matematyki, doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy oraz rozwiązywały zadania na przygotowanych kartach pracy. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa „Dotknij podłogi”, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. W zabawie „Matematyczne podchody” dzieci rozwiązywały matematyczne zagadki. Na koniec matematycznych podchodów na dzieci czekała słodka niespodzianka. Dzięki spotkaniu z matematykiem – panią Anną Stojek, pierwszoklasiści dowiedzieli się, że matematykę znajdą wszędzie. W klasach II i III odbył się konkurs tabliczki mnożenia. A klasy starsze tego dnia rozpoczęły lekcję matematyki od quizu z wykorzystaniem wspaniałego narzędzia, jakim jest strona kahoot.com. Powtórzyły tabliczkę mnożenia, a na platformie learningapps.org mogły poczuć się jak w teleturnieju „Milionerzy” wykonując matematyczne łamigłówki.

Wszystkie zadania, jakie przedszkolaki i uczniowie PSP nr 10 wykonywali pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

Tekst i foto PSP nr 10

Polecamy również