Olimpijczycy u Prezydenta Ostrowca- Warto się uczyć – Zdjęcia

czolokk

Nasze szkoły podstawowe mogą pochwalić się uczniami zdolnymi oraz wybitnymi jednostkami. Ci uczniowie już tym poziomie edukacji zdobywają laury i są nadzieją swoich rodziców i nauczycieli. Z grupą najlepszych uczniów- laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, spotkał się prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Finaliści i laureaci olimpiad o konkursów przedmiotowych z ostrowieckich szkół otrzymali z rąk prezydenta gratulacje i drobne upominki za swe osiągnięcia.

 – Warto się uczyć i wszyscy o tym wiemy – mówi prezydent Jarosław Gorczyński. Niemniej było mi bardzo przyjemnie móc indywidualnie i osobiście pogratulować – finalistom i laureatom olimpiad i konkursów na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Jestem zarazem bardzo zbudowany poziomem kompetencji jakie prezentowali oni w rozmowie ze mną. Jeszcze raz składam serdeczne gratulacje, również dla rodziców i pedagogów.

W tym gronie znaleźli się: Katarzyna Szala (IV Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego- laureatka, V Wojewódzki Konkurs z Matematyki- finalista) Piotr Stefankiewicz (V Wojewódzki Konkurs z Matematyki- finalista), Anna Szczepaniak (II Wojewódzki Konkurs z Biologii- finalista), Pascal Nowak (III Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego- laureat), Jan Kaleta (II Wojewódzki Konkurs z Historii- finalista) (wszyscy PSP Nr1), Bartosz Kotkowski (IV Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego- laureat), Mikołaj Łukasiewicz, Franciszek Długosz, Kacper Krakowiak (II Wojewódzki Konkurs z Historii- finaliści), Jakub Jabłoński (V Wojewódzki Konkurs z Matematyki- finalista), Aleksandra Cieślik (Wojewódzki Konkurs z Jeżyka Angielskiego- finalista) (wszyscy PSP Nr 3), Milena Kabat, Kamila Rycombel (IV Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego- finalistki), Filip Rachwał (II Wojewódzki Konkurs z Historii, laureat, IV Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego- finalista), Jan Markiewicz (II Wojewódzki Konkurs z Historii, finalista), Julia Dziewiecka (II Wojewódzki Konkursu z Fizyki- finalistka, V Wojewódzki Konkurs z Matematyki- laureatka) (wszyscy PSP Nr 5), Jan Choina (V Wojewódzki Konkurs z Matematyki- finalista), Zuzanna Komorniczak, Alicja Kania (IV Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego- finalistki) (wszyscy PSP Nr 7), Marcin Podyma, Jan Maciąg (II Wojewódzki Konkurs z Informatyki -finaliści), Aleksandra Kwapisz (II

Wojewódzki Konkurs z Fizyki -finalista) (wszyscy PSP Nr 14)

Na pewno to właśnie z tej grupy w dużym stopniu będą rekrutować się osoby, które jako pierwsze skorzystają z „Lokalnego Programu wspierania edukacjiolmpijczycy u prezydenta czolo 1 2 3 5 4 6a 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 24 23 25 26 27 28 29 31 33 34 uzdolnionych uczniów szkół podstawowych mających siedzibę na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski”

– Chcąc dodatkowo zmotywować ostrowiecką młodzież będziemy chcieli specjalnie wyróżnić 10 najlepszych uczniów w naszym mieście i wręczyć im stypendia finansowe w kwocie 10 tys. zł. netto- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Mogliśmy sobie pozwolić, jako samorząd na przekazanie takich środków, po tym, jak spłaciliśmy wszystkie długi naszego miasta. Teraz ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą ostrowieccy radni.

Foto. UM Ostrowiec

Polecamy również