Mamy nowych policjantów

nczol

n n2 n3 n4W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystość była skromna i przebiegała zgodnie z wymogami sanitarnymi.

W miniony piątek w sali narad Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł. insp. Krzysztof Panaszewski. Po wypowiedzeniu roty ślubowania przez nowo przyjętych mł. insp. Krzysztof Panaszewski wręczył im legitymacje służbowe. Kolejno komendant pogratulował nowym policjantom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Rotę ślubowania złożyło 4 nowych mundurowych, w gronie których znalazła się jedna kobieta.

Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i obowiązujące obostrzenia, przebieg ślubowania został zmieniony. Teraz ma on skromniejszy charakter i odbywa się bez gości. Ślubowania odbywają się także w tych jednostkach, do których nowi funkcjonariusze zostali przydzieleni.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również