Czekamy na budowę ważnej drogi. Gest Gminy Ostrowiec (wideo)

Dzisiaj w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się konferencja poświęcona budowie bardzo ważnej drogi wojewódzkiej przebiegającej przez nasze miasto.1 2

W spotkaniu wzięli udział:Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, wiceprezydenci Piotr Dasios i Dominik Smoliński oraz radni Sejmiku Świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk, Józef Bryk.

– Spotkanie dotyczy najważniejszej drogi w w naszym mieście,a jest to droga wojewódzka :Aleja 3 maja, Okólna , Denkowska, Radwana . Czyli główny ciąg centrum miasta – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Nasza Gmina zrzeka się odszkodowań za działki przez, które będzie przebiegał ten ciąg komunikacyjny. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozpocząć tę inwestycję. Wychodzimy naprzeciw i czekamy na ogłoszenie przetargu. Jest to szeroko rozumiany interes społeczny. Chcąc pokazać gest dobrej woli podpisałem dokument zrzekający się przez Miasto odszkodowań za 46 działek. Obecnie nie ma przeszkód, żeby zrealizować tę inwestycję. Zaproponuje naszym radnym, żeby przekazać milion złotych dla Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, jeżeli tylko zostanie ogłoszony przetarg na tę drogę.

https://youtu.be/0VwszHraRyA

Polecamy również