„Piątkowy” konkurs „Zdrowo i aktywie z rodziną” rozstrzygnięty

czolo

1 2 3 4Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 zaprosiła dzieci z oddziałów zerowych szkół publicznych oraz z grup zerowych z ostrowieckich przedszkoli na Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Zdrowo i aktywnie z rodziną”. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.  Celem konkursu było promowanie zdrowego trybu życia, pozytywnych postaw i działań na rzecz własnego zdrowia i zdrowia najbliższych oraz rozwijania umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego. Po długich naradach jury konkursowe postanowiło nagrodzić 18 uczestników. Prace dzieci były kreatywne i pomysłowe. „Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do rozwijania plastycznej twórczości jak również do propagowania zdrowych nawyków w codziennym życiu. Konkurs wpisuje się idealnie w misję naszej szkoły jako szkoły promującej zdrowie i stanowi jedno z działań, które już na stałe wpisze się w nasz szkolny kalendarz”, podkreślają organizatorki konkursu – pani Mara Ćwik i pani Ilona Kucharska.

Polecamy również