Nietrzeźwi i bez uprawnień

DSC08904

Podczas weekendu, ostrowieccy policjanci ujawnili kolejnych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Ponadto mundurowi zatrzymali mężczyznę prowadzącego nissana, który podróżował pomimo cofniętych uprawnień. Wszyscy teraz odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 34-latek. Do jego zatrzymania doszło w piątek kilka minut przed godziną 17.00 w miejscowości Kunów. Ostrowczanin kierował pojazdem marki Peugeot mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w toku prowadzonych czynności okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za dokonane kradzieże. Mężczyzna trafił już do zakładu penitencjarnego.

Z kolei trzy godziny później na ul. Czerwińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Zgłaszająca udaremniła dalszą jazdę mężczyźnie blokując mu drogę swoją osobą i wzywając na miejsce policję. Jak się okazało 44-letni kierowca osobowego volvo wsiadł za „kółko” swojego auta mając również ponad 2 promile alkoholu. Ostrowczanin ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem, który może orzec wobec niego karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w nocy z piątku na sobotę miejscowości Sudół policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Nissan. W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że kierujący samochodem 21 -letni ostrowczanin ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz ostrowczanin odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyski

Polecamy również