Pijany z dożywotnim zakazem prowadzenia

radiowowz

Wczoraj, późnym wieczorem policjanci z ostrowieckiej komendy podjęli interwencję wobec
51-latka. Mężczyzna kierował pojazdem marki Chrysler mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 23:20 policjanci z ostrowieckiej patrolówki zostali skierowani na interwencję domową do jednej z miejscowości w gminie Waśniów. W trakcie wykonywanych czynności, na teren posesji wjechał chrysler. Zwróciło to uwagę mundurowych, gdyż kierujący poruszał się bez włączonych świateł. Za kierownicą znajdował się mężczyzna, w trakcie rozmowy z nim mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. 51-latek nie reagował na polecenia wydawane przez stróżów prawa
i próbował nieskutecznie oddalić się z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mieszkaniec gminy Waśniów jeździł „na podwójnym gazie”. Miał bowiem blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych wyszło na jaw, że 51-latek ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto jego pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego i aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty niestosowania się do wyroku sądowego i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również