Udany wyjazd do Szydłowca 7-8 sierpnia

W dniach 7-8 sierpnia zawodnicy z Hetmana Ostrowiec wzięli udział w I Turniej Szachowy o Puchar Starosty Szydłowieckiego. Nasi Szachiści pokazali się z bardzo dobrej strony.

W grupie A Jan Choina dopiął swego i zajmując ostatecznie VII miejsce zrobił wszystkie normy na I kategorię szachową! Oliwier Mazonik zajął XIII miejsce, Jarosław Choina wywalczył XVI miejsce, a Natalka Opala pomimo małego doświadczenia w porównaniu do swoich rywali w grupie wywalczyła 2/5 pkt i ostatecznie wystarczyło to do XXIII miejsca.

W grupie B Jakub Lepiarz zajął 6 miejsce i wywalczył III kategorię szachową. Oprócz tego II miejsce w całym turnieju zdobył Krajewski Filip, a zaraz za nim na III miejscu był Adam Pożoga. VIII był Wojciech Budzeń, XXVIII miejsce zajął jego brat Mateusz Budzeń, a XXXV był Adam Miś.

W całym turnieju wzięło udział 64 zawodników.