Sprawdź trasę Biegów Niepodległości!

Sprawdz_trase_Biegow_Niepodleglosci

Od wtorku 12 października zainaugurowany zostałOstrowieckie_Biegi_Niepodleglosci_2021_mapka_10km cykl treningów trasą Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2021. Cotygodniowe spotkania odbywać się będą w ramach zajęć „Biegam Bo Lubię”. Początek o godzinie 18.30 na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11.

Start i meta ulicznego biegu usytuowane zostaną na płycie głównej Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Biegacze przebiegną ulicami Świętokrzyską, Traugutta, Aleja 3-maja, Okólną, Denkowską, Chrzanowskiego, Polną, Iłżecką, Starokunowską, Sienkiewicza, Mickiewicza i Żabią. Uczestnicy treningów poruszać się będą chodnikami wzdłuż trasy Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2021, zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Treningi zaplanowano na 12, 19 i 26 października (zawsze o godzinie 18.30).

Zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2021 prowadzone są on-line na stronie www.OstrowiecBiega.pl. Do wyboru są bieg na 10km lub marsz nordic walking na 5km. Aktualna opłata startowa wynosi 60 zł (pakiet pełny) lub 30zł (pakiet podstawowy). Pakiet podstawowy przysługuje wyłącznie uczestnikom marszu nordic walking i zawiera medal, wodę oraz gorący posiłek. Nie zawiera okolicznościowej koszulki oraz okolicznościowej torby i jego zawartości.

Na mecie oprócz okazałego medalu na wszystkich uczestników biegu i marszu będzie czekać strefa regeneracji, w której będzie zjeść coś pożywnego i zarazem zdrowego, lub skorzystać z masażu w oczekiwaniu na ceremonię dekoracji…

A pula nagród finansowych w Biegu Głównym na 10km wynosi już 13 tysięcy 200 złoty! Najlepsi w klasyfikacjach generalnych wśród mężczyzn i kobiet otrzymają 1000zł (za I miejsce), 800zł (II miejsce) i 600zł (III miejsce). Podium w klasyfikacjach wiekowych będzie w tym roku warte odpowiednio 400zł, 300zł i 200zł. Wzorem lat ubiegłych wyróżnieni zostaną też najszybsi na mecie ostrowczanie i ostrowczanki. Najlepsze trójki w obu klasyfikacjach otrzymają nagrody finansowe – 300zł za I miejsce, 200zł za II miejsce i 100zł za III miejsce, natomiast osoby z miejsc IV-VI otrzymają nagrody rzeczowe. Organizator zastrzega sobie ponadto możliwość ufundowania i wręczania innych dodatkowych nagród i wyróżnień.

Na liście startowej biegu na 10km jest już ponad 250 osób, w tym 214 z opłaconym startem. Limit uczestników w biegu wynosi 400 osób. Na liście startowej marszu nordic walking na 5km jest już ponad 70 osób, w tym 63 z opłaconym startem. Tu limit uczestników wynosi 100 osób.

W tym roku, z uwagi na wciąż panujące niebezpieczeństwo spowodowane pandemią koronawirusa, MOSiR zdecydował o nie organizować biegów dla dzieci, które zwykle gromadziły na starcie ponadtysięczną rzeszę młodych adeptów biegania.

Polecamy również