Dodatkowy spektakl taneczny pt. „Brodzić po wodzie”

brrrr

Spektakl w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka odbędzie jutro 8 listopada o godzinie godz. 16.00 w sali Kino Etiuda w Ostrowieckim Browarze Kultury. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy Kielecki Teatr Tańca – Polish Contemporary/Jazz Ballett i Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wstęp na spektakl o godz. 16:00 na podstawie realizacji. Rezerwacje rozpoczną się w poniedziałek o godzinie 8:00. Więcej informacji pod telefonem 41 2476419. brrrr

Spektakl w Miejskim Centrum Kultury odbywa się dzięki dofinansowaniu przez #NIMIT w ramach programu własnego Scena dla tańca 2021 finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Spektakl „Brodzić po wodzie” Kieleckiego Teatru Tańca jest zbiorem autorskich choreografii do pieśni Negro spirituals, opracowanych w formie scenicznej tańca modern-jazz. Autorzy pragną przybliżyć ekspresję afro-amerykańskiego stylu teatru tanecznego, który łączy w sobie ducha chrześcijaństwa kultury zachodniej oraz afrykańską tradycję wyrażania się poprzez taniec i śpiew. Komplementarność muzyki i tańca przez dziesięciolecia łączyła ludzi czarnych i białych w przestrzeni harmonijnego współistnienia. Gospel tworzy wspólnotę artystycznej modlitwy dając nadzieję i ukojenie.

Spektakl w Miejskim Centrum Kultury będzie wystawiony do muzyki mechanicznej

Polecamy również