Podziękowanie za wkład w rozwój miasta

podziękowania za wklad w rozwoj ostrowca

W murach Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyło się wyjątkowe spotkanie prezydenta Jarosława Gorczyńskiego z Radnymi Rady Miasta I i II kadencji czyli urzędującymi w latach 1990-1994 oraz 1994-1998.

Spotkanie odbyło się w ramach 30-lecia samorządu terytorialnego, którego obchody przypadły na 2020 rok. Spotkanie rozpoczęło się emisją filmu, który przedstawiał obraz zmian zachodzących w naszym mieście na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Jednym z punktów   uroczystości było wręczanie przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego przybyłym Radnym albumu pn.: „Ostrowiec Świętokrzyski – 30 lat Samorządności”. Album ten  w sposób doskonały oddaje charakter i ogrom tych przeobrażeń stąd też stanowił doskonały upominek w dowód uznania i podziękowanie za wkład pracy na rzecz lokalnej społeczności. 

Chcemy poszanować i uhonorować osoby, które współtworzyły nasze miasto po 1989 roku – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.  Dziękuję wszystkim radnym, wszystkich kadencji od początku samorządu, a także prezydentom miasta: Lechowi Janiszewskiemu, Zdzisławowi Kałamadze, Janowi Szostakowi, Jarosławowi Wilczyńskiego. Każda z tych osób miała swój udział w tworzeniu nowego Ostrowca Świętokrzyskiego. Publikacja zawiera zdjęcia, które pokazują, jak nasze miasto zmieniało się na przełomie 30 lat. Uważam, że były to lata bardzo dobrze wykorzystane dla naszego miasta i innych ośrodków, co dowodzi, że reforma samorządowa była najlepszą z dotychczas przeprowadzonych reform w naszym kraju- powiedział Prezydent Miasta.

Z uwagi na sytuację pandemiczną spotkania z Radnymi odbywają się z podziałem na poszczególne kadencje.

Polecamy również