Seniorzy zakończyli rok tanecznymi pląsami

Aktywny_Senior_2021_joga

Seniorzy zakończyli rok tanecznymi pląsami

Aktywny_Senior_2021_taniec Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR odbyło się ostatnie spotkanie pod hasłem „Taneczne pląsy”, kończące czwarty sezon programu „Aktywny Senior”, w ramach którego cyklicznie – co środę, z inicjatywy i pod patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego organizowane są bezpłatne zajęcia dla starszego pokolenia mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

Premierowe zajęcia w ramach programu „Aktywny Senior” odbyły się 10 stycznia 2018 roku. W minioną środę dobiegł zatem końca czwarty już sezon cyklu bezpłatnych spotkań, których głównymi celami są integracja i zagospodarowanie czasu wolnego poprzez propagowanie aktywności fizycznej wśród ostrowieckich seniorów. Zajęcia odbywają się w nowoczesnej hali sportowej przy Świętokrzyskiej 11 (zimą, wczesną wiosną i jesienią) oraz określanym „zielonymi płucami miasta” Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin (latem).

 

W 2021 roku zajęcia w ramach „Aktywnego Seniora” rozpoczęły się nieco później, co spowodowane było wciąż groźnym koronawirusem SARS-CoV-2. W czerwcu Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił zatem seniorów na Gutwin, gdzie seniorom zaproponowano cykl spacerów nordic walking, gier zespołowych i różnorodnych ćwiczeń gimnastycznych wzmacniających kręgosłup i sprawność stawów, pod czujnym okiem instruktorek Marii Jaros i Małgorzaty Comber. 1 września seniorzy przenieśli się do hali MOSiRu, gdzie zaproponowano im trzy serie zajęć tematycznych – Gimnastykę z elementami jogi z Żanetą Fiszer, Gimnastykę fitness z Marią Jaros oraz Taneczne pląsy z Grzegorzem Podsiadły.

 

Po dwutygodniowej przerwie świąteczno – noworocznej zajęcia wznowione zostaną w ramach programu „Aktywny Senior 2022”. Inauguracja piątego sezonu już w pierwszą środę nowego roku, 5 stycznia o godzinie 16 w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. O szczegółach zajęć MOSiR poinformuje na swoich stronach internetowych już wkrótce.

Polecamy również