Dwie nowe, bardzo ważne skrzynki w PSP nr 5

zdjęcie

Miło nam poinformować, iż od 8 lutego PSP 5 dołączyła do akcji „Różowa skrzyneczka”, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Skrzyneczka została umieszczona w gabinecie pedagoga szkolnego, a z jej zawartości mogą korzystać wszystkie Uczennice szkoły.

Od kilku lat w PSP 5 swoją funkcję sprawuje Rzecznika Praw Ucznia, którym od tego roku szkolnego jest pedagog szkolna pani Iwona Zarzycka.

– Chcieliśmy poinformować wszystkich naszych Uczniów, że od 14 lutego rzecznik uruchomiła elektroniczną „Skrzynkę Zaufania” w postaci adresu e-mail, na który wszyscy  mogą pisać o swoich trudnościach i problemach w szkolnym życiu. Ta skrzynka to szansa na to by w „Piątce” wszyscy uczniowie czuli się bezpiecznie, by atmosfera w niej panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdego z naszych Uczniów. Dzięki wiadomościom i sygnałom przesyłanym do skrzynki możliwe będzie reagowanie przez nas, „dorosłych” w sytuacjach kryzysowych, by zapewnić naszym Uczniom niezbędną pomoc i wsparcie, a tym samym poczucie bezpieczeństwa – mówi Marta Dobrowolska-Wesołowska, dyrektor PSP 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tekst i foto PSP 5

 

 

Polecamy również