Ostrowieccy uczniowie z pomocą dla Zbigniewa Chuchały

Po raz czwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbywa się akcja na rzecz pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku kostnego dla Fundacji DKMS.

Organizatorem wydarzenia pn. „Razem możemy przenosić góry” są uczniowie popularnej „Samochodówki”, którzy działają pod okiem swoich nauczycieli: Anny Gębury, Magdaleny Rafalskiej, Doroty Boreckiej, Urszuli Jop, Magdaleny Majewskiej oraz Anny Tomaszewskiej.  Akcja, po raz kolejny została  objęta  honorowymi patronatami starosty, Marzeny Dębniak oraz prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Górczyńskiego. Od lat wspierają ją jako partnerzy, radni powiatowi: Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu,  Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, członkowie zarządu, a także radni miejscy: Joanna Pikus, Daniel Strojny i Kamil Kutryba.

Tegoroczna edycja skierowana jest głównie do Pana Zbigniewa Chuchały, ostrowczanina, który obecnie przebywa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku i pilnie potrzebuje dawcy szpiku. Oprócz organizatorów czyli uczniów CKZiU w akcję włączyła się także młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Nr I oraz Zespołu Szkół Nr 2. W sumie ponad 50 osób, które zostały wpisane do bazy potencjalnych dawców szpiku.

W wydarzeniu starostę, Marzenę Dębniak reprezentowali Agnieszka Rogalińska oraz Mariusz Pasternak, którzy otrzymali od organizatorów certyfikaty dla osób zaangażowanych w pozyskiwanie szpiku.

Jak mówiła Anna Gebura, przekazując podziękowania, to już czwarty rok razem,  jedno życie uratowane dzięki ostrowieckim akcjom. Życzę sobie i Wam, abyśmy mogli ocalić jeszcze więcej istnień ludzkich i abyśmy mieli na to siłę by w tym trudnym czasie wszyscy razem działać ku dobremu.

Z kolei Agnieszka Rogalińska podziękowała za zaproszenie i zapewniła o dalszym wsparciu tej inicjatywy zarówno przez starostę jak i radnych powiatowych.  Serdecznie witam wszystkich młodych, bo to przede wszystkim Wy jesteście bohaterami takich dni jak dziś. Dziękuję Pani Ani Gęburze w imieniu pani starosty Marzeny Dębniak, która bardzo mocno wspiera tę akcję, liczy na Was oraz dziękuje za to, że otwieracie swoje serca i wiecie co to znaczy idea pomocowości. Oddajecie część siebie i za to wszystko Wam dziękujemy zarówno w imieniu pani starosty jak i nas, osób, które od lat są włączone w tę akcję, mówiła A. Rogalińska.

Powszechnie wiadomo, że dla osób chorych na nowotwory i inne choroby krwi szansą na odzyskanie zdrowia jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych, obecnych w szpiku kostnym. Niestety tylko co czwarty potrzebujący znajdzie dawcę w swojej rodzinie. Pozostali muszą liczyć na pomoc niespokrewnionych dawców. Dlatego tak bardzo ważne są takie akcje jak dzisiejsza w „Samochodówce”.

Tekst i Foto Powiat Ostrowiec2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Polecamy również