Pasowanie w „Brzechwie”

123456789101112131415161718192021Pasowanie na Przedszkolaka najmłodszych dzieci z oddziału I „Biedronki” oraz II „Kaczuszki” odbyło się w budynku Przedszkola w pięknie przystrojonych salach. Uroczystość rozpoczęła się krótkim występem artystycznym, w trakcie którego „Biedroneczki” i „Kaczuszki” przebrane w barwne stroje zaprezentowały nabyte dotychczas umiejętności taneczne, recytatorskie oraz wokalne. Dzieci wyrecytowały krótkie wierszyki, zaśpiewały piosenki  m.in. „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Przedszkolakiem fajnie być”. „Biedroneczki” zaprezentowały taniec z chustkami do utworu „Piosenka Biedronki”, „Kaczuszki” zatańczyły do piosenki „Rozkołysał wietrzyk drzewa”. 

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie przyrzeczenia, a następnie akt pasowania, którego przy pomocy „magicznego ołówka” dokonała dyrektor placówki Aneta Stachurska.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i kuferek obfitości. Mali artyście zostali docenieni i nagrodzeni gromkimi brawami.  Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i pysznego tortu.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie: 

„Biedroneczki” Halina Zwolińska – Bień i Agnieszka Sałkowska

„Kaczuszki” Justyna Maj i Anna Możeńska

Polecamy również