Nietrzeźwi rowerzyści

W miniony weekend na terenie naszego powiatu zostało zatrzymanych dwóch rowerzystów, którzy wsiedli na jednoślady, pomimo wypitego alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwi cykliści są poważnym zagrożeniem. Tego typu kierujący mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Każdy nietrzeźwy kierujący stwarza realne oraz poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierujący samochodem, motocyklem, rowerem czy innym pojazdem. Przypomnijmy, że pijany cyklista najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego też ostrowieccy policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. W miniony weekend na terenie naszego powiatu zatrzymanych zostało dwóch cyklistów, którzy pomimo wypitego alkoholu „odważyli” się kierować swoimi jednośladami.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w minioną sobotę 47-letni ostrowczanin. Mężczyzna mając blisko promil alkoholu podróżował swoim rowerem ul. Bałtowską w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mundurowi ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Z kolei 46-letniego cyklistę jazda w stanie po użyciu alkoholu kosztowała 1000 złotych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację, refleks i percepcję, co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

Polecamy również