Nowy prezes OTBS

Piotr Dasios pełni od dzisiaj funkcję prezesa Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Taką decyzje pojęli członkowie rady nadzorczej spółki. Dotychczasowa prezes przedsiębiorstwa Małgorzata Kostrzewa będzie pełnić funkcję głównej księgowej OTBS-u.
– Przede wszystkim chciałbym bardzo serdecznie podziękować pani Małgorzacie Kostrzewie za dotychczasową, bardzo ciężką pracę – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – To samo zrobiła dzisiaj cała załoga, nie obyło się nawet bez łez wzruszenia. Pani Kostrzewa w trudnym dla spółki okresie pełniła funkcję prezesa i głównej księgowej. Jeszcze raz za to jej serdecznie dziękuje. Obecnie przed OTBS-em nowe wyzwania i to jest zadanie dla nowego prezesa.
Kondycja finansowa spółki jest dobra. W roku ubiegłym został wypracowany zysk.
– Przede wszystkim dziękuje za zaufanie jakim mnie obdarzono – mówi prezes Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Piotr Dasios. – Znam problemy i bolączki tej firmy, ponieważ pracowałem w radzie nadzorczej spółki. Obecnie OTBS jest w dobrej kondycji. Chcemy zakończyć budowę nowego budynku do końca września i prawdopodobnie ten budynek na osiedlu Stawki zostanie przeznaczony pod wynajem. Problemem jest zadłużenie wspólnot mieszkaniowych wobec spółki, ale została powołana komisja, która ma wypracować mechanizm uporania się z tym problemem. Będziemy zmieniać wizerunek OTBS-u. Posiadamy jeszcze 11 mieszkań do sprzedania, ale robi się dobra koniunktura w budownictwie i są zainteresowani ich kupnem.
W skład rady nadzorczej OTBS wszedł Tomasz Góra specjalista z dziedziny prawa.

Polecamy również