Stare, zadbane osiedle

W budynku rotrojkat7rotrojkat8rotyrojkat6Świetlicy osiedlowej przy ul. Iłżecka 31A odbyła się rada osiedla „Trójkąt”. W zebraniu wzięli udział: Pani wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak, pracownicy urzędu miasta, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele spółek miejskich, straży miejskiej , policji i ośmiu mieszkańców. Radzie przewodniczył Dariusz Pawłowski.

-W ubiegłym roku 2015 z środków finansowro trojkat1ro trojakt2ro trojkat3rotrojkat4ych otrzymanych od miasta zorganizowaliśmy szereg imprez kulturalno-integracyjnych- mówi przewodniczący- „Dzień Dziecka”, „Dzień Seniora”, „Mikołajki”, „Festyn Rodzinny” oraz ognisko na rozpoczęcie ferii zimowych.. Wykonane zostało ogrodzenie placu zabaw w rejonie bloku Mickiewicza 16, utwardzenie nawierzchni parkingowej przy bloku Mickiewicza 12,powstały kolejne instalacje monitoringu osiedlowego przy blokach: Mickiewicza 12,14,16 i 20.Szczególne podziękowania kieruję do prezesa Miejskiej Energetyki Cieplnej pana Dariusza Wojtasa za owocną współpracę. W ramach projektu „Osiedle od nowa” wykonane zostało ogrodzenie placu zabaw przy bloku Mickiewicza 12 oraz ustawiono łapacz piłek.

-Bardzo się cieszę że jestem na tej radzie osiedla- mówi wiceprezydent Marzena DębniakAle ze smutkiem stwierdzam że jest bardzo mało osób zainteresowanych. Jak widzę większość to osoby zaproszone. Jest to jedno z najstarszych osiedli w naszym mieście i wyjątkowo zadbane. Problemy zgłaszane na bieżąco są poddawane realizacji. W tym roku zostanie zasypane miejsce po składowisku węgla. Zachęcam również do zgłoszenia projektu w ramach „Budżetu Obywatelskiego”, gdyż w zeszłym roku o ile wiem nie brali Państwo udział w tym projekcie, a naprawdę warto i może powstać coś dobrego dla osiedla.

Podczas zebrania poruszony został problem skradzionych ławek przy schodach na Kirkucie

Większość ludzi naszego osiedla jest wiekowa- mówi jeden z mieszkańców- Jest nam ciężko wchodzić po tych schodach prosimy panią wiceprezydent może udało by się zamontować tam te dwie ławki.

-Mogę panu obiecać że jeszcze w kwietniu jedna ławka będzie postawiona, jeśli nie zostanie skradziona postawimy i drugą-mówi pani wiceprezydent.

Pod koniec zebrania przedstawiciele policji przedstawili zebranym mieszkańcom „ Mapę Zagrożeń” naszego powiatu.

M.M

 

Polecamy również