Najważniejsza profilaktyka

umowa miasta z Amazonkami

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Amazonki dotyczącą przeprowadzenia badań profilaktycznych z zakresu nowotworów piersi, tarczycy, jamy brzusznej oraz prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i psychologicznych. Jest to kontynuacja umowy z ubiegłego roku. Na badania profilaktyczne Gmina Ostrowiec przeznaczyła 40 tyś zł.

– Nasza współpraca od ponad 10 lat układa się bardzo dobrze- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Ta współpraca wynika z głębi serca. Dopóki będzie sił i środków będę wspierał Stowarzyszenie Amazonki.Serdeczne podziękowania dla Pani prezes za ciężką pracę jaką wykonuje na rzecz Stowarzyszenia.

Podczas spotkania Prezydent mówił o tym jak duże w naszym mieście są potrzeby na tego rodzaju działania. Zapotrzebowanie to zaobserwować można chociażby podczas cotygodniowych wizyt w Ostrowcu Świętokrzyskim doktora Jacka Sadowskiego, onkologa ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, do którego z dolegliwościami onkologicznymi zgłasza się mnóstwo mieszkańców naszego miasta. Dlatego też władze miasta starają się aby wesprzeć naszych mieszkańców odpowiednimi działaniami zapewniającymi im odpowiednią opiekę z dostępem do najlepszych specjalistów. Ostrowiec będzie objęty także projektem unijnym w ramach, którego będą prowadzone badania profilaktyczne.

W tym roku nie tylko panie, ale także panowie mogą przeprowadzić badania profilaktyczne tarczycy i jamy brzusznej. Programem zostanie objętych 194 osoby. Zostaną także zorganizowane dwie białe soboty, podczas, których będą przeprowadzane badania profilaktyczne raka piersi. Planowane jest także szereg konferencji dotyczących promocji zdrowia i profilaktyki.

– Serdecznie dziękujemy za ten dar od serca – mówi Danuta Ogórek, prezes Stowarzyszenia Amazonki. – Mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego na pewno będą bardzo wdzięczne i nie zapomną o tym, że o ich zdrowie Pan tak bardzo się troszczy. Nie od dziś wiadomo jak ważna jest profilaktyka. Zaczynamy już działać i przechodzimy do czynów. Im wcześniej badania profilaktyczne zostaną wykonane tym lepiej. Na bieżąco będziemy informować gdzie i kiedy będzie można przeprowadzić badania.DSC06118DSC06120DSC06122DSC06126DSC06125


Polecamy również