Fałszywa policjantka

radowozz222

Wczoraj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego doszło do siedmiu prób oszustwa metodą na tzw. „policjanta”. Na szczęście fałszywej policjantce nie udało się uzyskać żadnych pieniędzy. Apelujemy o ostrożność!!!

Wczoraj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego doszło do siedmiu prób oszustwa przez nieznaną kobietę podającą się za policjantkę. Na siedem numerów stacjonarnych zadzwoniła nieznana kobieta, która podczas rozmów każdorazowo przedstawiała się za funkcjonariuszkę policji twierdząc, że zostali zatrzymani sprawcy kradzieży dokumentów, dowodów osobistych i że mogą zniknąć rozmówcom pieniądze z posiadanych kont bankowych. Fałszywa policjantka w rozmowie pytała, dlaczego dana osoba nie zgłosiła się do komendy na przesłuchanie w tej sprawie mimo, że jak twierdziła zostały wysłane do nich wezwania, celem złożenia zeznań, które miały by pomóc w schwytaniu sprawców. ,,Fałszywa’’ policjantka informowała, aby dzwonili nie rozłączając się na numer 997, żeby potwierdzić jej wiarygodność. Na szczęście rozmówcy po wybraniu numeru 997 szybko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustką i nie podejmowali dalszych rozmów. Fałszywa policjantka nie żądała wydania pieniędzy zaciągania kredytów czy też wypłaty z kont bankowych.

W dalszym ciągu apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami!

Oszuści wciąż są aktywni i nadal próbują wykorzystać naiwność osób starszych. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

NALEŻY RÓWNIEŻ PAMIĘTAĆ, BY POD ŻADNYM POZOREM NIE PRZEKAZYWAĆ PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY OSOBIŚCIE, JAK I NIE WPUSZCZAĆ ICH DO MIESZKANIA.

 

Polecamy również