Dzień Nauczyciela w stylu retro

-dostasz1

  1. Uczniowie Staszica postanowili sprawić swoim nauczycielom niespodziankę. – Nie chcieliśmy, aby była to konwencjonalna akademia z wierszykami i piosenkami – mówią uczniowie klas medialnych II D i III D. Postanowiliśmy zabrać naszych nauczycieli do przeszłości, w szalone lata 60. 70. i 80.

Wszystko zostało przygotowanie w najmniejszych szczegółach. Nadaliśmy naszej akademii formę audycji telewizyjnej – ale takiej, która nawiązywałaby do dawnej telewizji – kiedy królowały tylko dwa kanały, a spikerki wyglądały tak jak wyglądały – „czyli jak my” – śmieją się prowadzące program uczennice klasy III D: Dominika Tomaszewska, Wiktoria Traczyńska, Katarzyna Pardak. Podobnie jak w każdej szanującej się telewizji w naszym programie były filmy, piosenki na życzenie, kabaret i to, co przyciąga największą rzesze telewidzów – teleturniej. Oczywiście teleturniej, w którym wzięli udział nauczyciele. Nosił od tytuł: Ostateczne staracie: humaniści kontra ścisłowcy i…. jak sam nazwa wskazuje naprzeciw siebie stanęli ci, którzy reprezentują poszczególne przedmioty. Nauczycieli odpowiadali na przeróżne pytania, mieli rozpoznać i dokończyć piosenkę, odgadnąć, np. ile procent Polaków częstuje zagranicznych gości kiełbasą itp. Największe emocje wywołała konkurencja, w której zadaniem uczestników było ułożenie z pojedynczych liter wyrazu (każdy z uczestników miał zawiązane oczy).

Akademia była także znakomita okazją do promocji nowego szkolnego przedsięwzięcia czyli promocji Telewizji Staszic 3×8 Tv! Uczniowie oraz nauczyciel mogli zobaczyć zwiastun nowego programu informacyjnego oraz obejrzeć uliczną sondę, w której mieszkańcy Ostrowca wspominali swoich nauczycieli. Całość imprezy uświetniła Viktoria Pongowska, która przypominała stare polskie przeboje Anny Jantar i Zdzisławy Sosnickiej oraz Aleksandra Sienniak wykonująca na skrzypcach Tango Roxanne z filmu Moulin Rouge. Zabawa była naprawdę przednia, także dzięki … i tu należy wymienić dwójkę prowadzącą konkursy dla nauczycieli: Marcina Fularę i Aleksandrę Mazurek.

Fot. Klaudia Sasak

dostsz2dostasz3Wojciech Szymański

Autorami tekstu są uczniowie L. O. im. St. Staszica

Polecamy również