Mocne słowa radnego Sajdy

DSC02504

Podczas gorącej dyskusji jaka miała miejsce na wczorajszej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w pewnym momencie radny Włodzimierz Sajda nie wytrzymał i mocnymi słowami zwrócił się do swoich były kolegów klubowych z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości mówiąc:

– Dobrze wiem jak przebiegało Wasze zebranie – mówi radny Włodzimierz Sajda. – Na zebraniu PiS padły słowa, że prezydenta Ostrowca trzeba wsadzić do więzienia, bo inaczej się z nim nie wygra. To jest żenujące.

W rozmowie z portalem ostrowiecnews. pl radny Włodzimierz Sajda potwierdził, że doskonale wie, że takie słowa padały podczas zebrania ostrowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

– Ja wiem kto to powiedział, ale niech ten ktoś sam to potwierdzi – mówi Włodzimierz Sajda. – Ja w tym zebraniu nie uczestniczyłem, ale mam dobre informacje. Jak chcą to niech mnie podadzą do sądu. Ja się nie boję.

– To bardzo przykre słyszeć takie słowa. Ktoś chce wsadzić prezydenta Ostrowca do więzienia za to, że ciężko pracuje, pomaga innym, jest aktywny. Trudno mi się z tym pogodzić- powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Poseł Andrzej Kryj, który uczestniczy w zebraniach członków Prawa i Sprawiedliwości w Ostrowcu poproszony o komentarz powiedział, że nie pamięta, aby takie słowa padły na, którymś ze spotkań.

– Nie mogłem uczestniczyć we wczorajszych obradach sesji rady miasta z powodu obowiązków służbowych- mówi poseł Andrzej Kryj. – Mogę powiedzieć, że nie słyszałem, żeby ktoś takie słowa wypowiedział. Wybory są metodą, gdzie dokonuje się zmiany władzy. Tak uważam. Na żadnym z zebrań, w których uczestniczyłem nie pamiętam, żeby takie słowa padły.

Radny Włodzimierz Sajda jest obecnie radnym niezależnym.

Polecamy również