Petycja kibiców do starosty

zeb kszo czolo

Kibice z Ostrowca Świętokrzyskiego wystosują petycję do zarządu Powiatu Ostrowieckiego, w której domagać się będą zwiększenia środków finansowych na utrzymanie sekcji sportowych. Zdaniem fanów sportu 130 tysięcy złotych jakie przeznaczyło starostwo w roku ubiegłym na promocję powiatu poprzez sport to zdecydowanie za mało.

Dzisiaj w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie prezesów klubów sportowych działających w naszym mieście z kibicami, zawodnikami i przedstawicielami mediów. Został poruszony problem finansowania sekcji sportowych.

– Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego kochają sport i chcą by ich drużyny grały jak najlepiej i prezentowały się w jak najwyższych ligach – mówi prezes KSZO Ostrowiec Piotr Dasios. – Na utrzymanie drużyn, trenerów, sztabów szkoleniowych potrzebne są pieniądze. Największym sponsorem naszych drużyn jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, która w roku ubiegłym wydała na ten cel ponad 1mln. 600 tys. zł. Najwięksi sponsorzy prywatni – 3 firmy, przekazały dla ostrowickich kubów prawie 650 tys. zł. Tymczasem Starostwo Powiatowe wsparło ostrowiecki sport kwotą tylko 130 tyś zł. Oczekujemy od Pana starosty konkretnej deklaracji dotyczącej finansowania ostrowieckiego sportu. Chciałbym podkreślić, że nasz sport młodzieżowy został sklasyfikowany w ubiegłym roku na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim. Na dobru sportowców i kibiców powinno zależeć wszystkim.

Wiceprezes KSZO Łukasz Dybiec podkreślił, że wielokrotnie jako radny powiatowy składał interpelacje dotyczące finansowania ostrowieckiego sportu przez powiat lecz jego głos był lekceważony.

W tym momencie z sali padła propozycja, żeby skierować petycję do Pana starosty podpisaną przez kibiców, w której to fani sportu będą domagać się zwiększenia pomocy finansowej dla sekcji sportowych. zeb kszo zebkszo3

Uczestniczący w spotkaniu radny rady miasta Włodzimierz Sajda w pewnym momencie nie wytrzymał.

– Jeżeli Panu staroście nie zależy na ostrowieckim sporcie to on jest zwykłym szkodnikiem- mówił zdenerwowany radny Sajda. – Sport to promocja nie tylko miasta, ale także powiatu. To możliwość dbania o kondycję i formę dla ludzi młodych. Nie rozumiem takiego postępowania Pana starosty.

Podczas spotkania została poruszona także kwestia przygotowań do jubileuszu 90 lecia KSZO Ostrowiec.

Polecamy również