W BWA SIĘ DZIEJE

w bwa sie dzie

Na najbliższy tydzień Biuro Wystaw Artystycznych przygotowało liczne wydarzeń kulturalne i artystyczne dla osób w każdym wieku.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU “KORESPONDENCJA SZTUK”

W czwartek 22 marca o 10.00 w sali Kina Etiuda rozstrzygnięty zostanie międzypowiatowy konkurs plastyczny dla młodzieży pt. „Korespondencja sztuk”. Uczestnicy konkursu mieli stworzyć plastyczną interpretację jednego z pięciu wierszy francuskich poetów: „Padlina” Charlesa Baudelaire’a, “Statek pijany” Arthura Rimbauda, “Most Mirabeau” Guillaume’a Apollinaire’a, “Jedna za wszystkie” Paula Eluarda, “Chcę życia w kształcie ości” Borisa Viana. Na konkurs promujący kulturę francuską wpłynęło 35 prac plastycznych, z których jury wybrało najlepsze. Wszystkie prace zaprezentowane zostaną w holu kina. . Laureatom wręczone zostaną nagrody ufundowane przez organizatorów – Biuro Wystaw Artystycznych i Miejską Bibliotekę Publiczną. Po uroczystym wręczeniu nagród, zapraszamy na koncert piosenek francuskich w wykonaniu uczniów i absolwentów ostrowieckich i starachowickich szkół średnich. Na wydarzenie wstęp jest bezpłatny. Konkurs i koncert są wydarzeniami towarzyszącymi Dniom Kultury Francuskiej „BLE BLĄ RÓŻ II”, które w tym czasie odbywają się w Ostrowcu Św.

OPROWADZANIE AUTORSKIE PO „MODEKSIE”

W niedzielę 25 marca o 12.00 w sali BWA Ostrowiec (al. 3 Maja 6, III piętro) odbędzie się oprowadzanie autorskie po obecnej wystawie prezentującej dokumentalny projekt fotograficzny Wojtka Mazana pt. „Modeks”, w którym skupia się on na szwalni z Ostrowca Świętokrzyskiego, niegdysiejszego „zagłębia koszulowego”. Podczas oprowadzania autor przybliży proces realizacji projektu. Będzie także czas na pytania i dyskusje z publicznością. Oprowadzanie w cenie biletu: 3zł/dorośli, 2 zł/ dzieci i młodzież.

WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY I DLA DZIECI

Do końca trwania obecnej wystawy (6 kwietnia) BWA Ostrowiec proponuje warsztaty „Fotografia dokumentalna. O co tu chodzi?”, skierowane do grup zorganizowanych młodzieży. Podczas warsztatów uczestnicy poznają – poza historią lokalną – na czym polega projekt dokumentalny i poznają najważniejsze realizacje ze sztuki polskiej. Warsztaty prowadzi autor wystawy Wojtek Mazan.
Na czas zbliżających się świąt BWA przygotowało także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Każdy z uczestników warsztatów plastycznych stworzy własnoręcznie nieodzownego towarzysza każdego wielkanocnego koszyczka – zajączka. Szczegółowe informacje na stronie
www.bwaostrowiec.pl lub pod nr tel. 41 263 20 48.

Polecamy również