WYNIKI KONKURSU „KORESPONDENCJA SZTUK”

bwa konkurs

bwa2bwa3bwa4Rozstrzygnięty został międzypowiatowy konkurs plastyczny dla młodzieży „Korespondencja sztuk”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła ostrowczanka, Julia Wypchło.

Zadanie nie było łatwe, gdyż uczestnicy konkursu mieli stworzyć plastyczną interpretację jednego z pięciu wierszy francuskich poetów: „Padlina” Charlesa Baudelaire’a, „Statek pijany” Arthura Rimbauda, „Most Mirabeau” Guillaume’a Apollinaire’a, „Jedna za wszystkie” Paula Eluarda, „Chcę życia w kształcie ości” Borisa Viana. Na konkurs promujący kulturę francuską wpłynęło 35 prac plastycznych, z których jury – Jolanta Chwałek, Artur Bartkiewicz i Wojtek Mazan – wybrało najlepsze.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Wypchło, z  I LO im. S. Staszica, za obraz do wiersza „Padlina” Charlesa Baudelaire’a.Drugie miejsce – Karolina Kaczmarczyk, z PSP  im. W. Stefańskiego  w Bodzechowie, za obraz także do wiersza „Padlina”. Trzecie – Karolina Jasińska z I LO im. S. Staszica, za obraz do wiersza “Most Mirabeau” Guillaume’a Apollinaire’a. Ponad to jury konkursu przyznało trzy równorzędne wyróżnienia. W tym gronie znaleźli się: Emilia Heba z Gimnazjum w Ćmielowie, za obraz do wiersza „Padlina” Charlesa Baudelaire’a; Adam Stencel z PSP 7 im. H. Sienkiewicza w Ostrowcu Św., za obraz do wiersza „Statek pijany” Arthura Rimbauda; Patrycja Wójcik za obraz do wiersza „Padlina” Charlesa Baudelaire’a. Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na stronie www.bwa.ostrowiec.pl

22 marca w sali Kina Etiuda Jolanta Chwałek i Elżbieta Pomiankiewicz wręczyły laureatom nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu Biuro Wystaw Artystycznych i Miejską Bibliotekę. Wszystkie prace zaprezentowane zostały w holu kina. Konkurs plastyczny „Korespondencja sztuk” odbywał się w ramach Dni Kultury Francuskiej „BLE BLĄ RÓŻ II”.

Polecamy również