Autobus uderzył w Opla

autobus

Dzisiaj tuż przed godziną 7 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej przy ul. Kieleckiej w Szewnie.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 samochody ratowniczo-gaśnicze 7 strażaków. Po przybyciu zastępów na teren akcji stwierdzono, że doszło do zderzenia autobusu miejskiego z samochodem marki Opel Vectra. Kierujący autobusem uderzył w tył samochodu osobowego. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy którzy o własnych siłach opuścili pojazdy jeszcze przed naszym przybyciem. W rozmowie z ratownikami kierowcy nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Oba pojazdy znajdowały się na jednym pasie drogowym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach.

W samochodzie osobowym zakręcono butlę z gazem. Kierowcy Opla Vectry do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielono wsparcia psychicznego. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległa tylna część samochodu OPEL Vectra i zderzak autobusu miejskiego. Na miejsce zdarzenia przybył zespół ZRM oraz dwa patrole policji. ZRM udzielił pomocy medycznej kierowcy samochodu osobowego, którego następnie zabrano do szpitala. Na tym działania  zakończono.

Opracowanie: st.kpt. Barbara Majdak, zdjęcia asp.sztab. Konrad Majdak

Polecamy również