Policyjne patrole ze strażakami nad wodą

W minioną sobotę mł.asp. Jacek Orzechowski – dzielnicowy z ostrowieckiej komendy wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadził działania na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Połączenie patroli, to nie tylko potwierdzenie doskonałej współpracy obu służb, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

Ciepłe dni zachęcają do wypoczynku nad wodą, który choć bardzo przyjemny nie zawsze bywa bezpieczny. Każdego roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków, utonięć zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Kąpiel w niestrzeżonych zbiornikach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skakanie do nieznanej wody, czy pływanie pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń.

Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, policjanci z ostrowieckiej komendy wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzili w minioną sobotę działania na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Mundurowi działają prewencyjnie, a wspólne służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, w szczególności w rejonie miejsc nieobjętych nadzorem ratowników. Stróże prawa ćwiczyli podejmowanie osób tonących z wody i udzielania im pierwszej pomocy.

Takie patrole będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego. Policjanci i strażacy będą pojawiać się w rejonach zbiorników wodnych, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Pamiętajmy, że nawet najspokojniejszy akwen może być groźny. Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w wodzie. Wybierajmy bezpieczne miejsca kąpieli i stosujmy się do znaków i wskazówek. Dzięki temu chwile spędzone nad wodą dostarczą nam odpoczynku i radości, a przede wszystkich będą bezpieczne – zarówno dla nas jak i innych miłośników wodnego wypoczynku.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim2 3

Polecamy również