Maciej Nowak drugi w Babolat Ace 2015

Ostrowiecki tenis zanotował kolejny sukces. Maciej Nowak zajął drugie miejsce w kategorii amator w prestiżowym turnieju Babolat Ace.

Rozgrywany w Warszawie turniej cieszył się bardzo dużą popularnością. Świadczy o tym liczba rozegranych meczów w ciągu dwóch miesięcy. W ramach rozgrywek rundy zasadniczej odbyło się 211 spotkań. Do decydującego turnieju Masters zakwalifikowało się 12 zawodników. Wicelider Philipiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej wygrał 3 mecze i zakwalifikował się do finału. Co ciekawe w każdym z tych spotkań Maciek przegrywał pierwszego seta, wygrywał drugą partię i supertiebreak. W półfinale ostrowczanin w drugim secie przegrywał już 2-5, jednak odrobił straty i awansował do wielkiego finału. W decydującym meczu o losach turnieju Maciej Nowak uległ Kacprowi Karolczakowi 2-6 3-6. Nagrodą główna był wyjazd na French Open.
– Zawody stały na bardzo wysokim poziomie- mówi Maciej Nowak.- Jestem zadowalany z drugiego miejsca. Cieszę się, że w trzech meczach po przegranej w pierwszej partii udało mi się odwrócić losy meczu.