Dramatycznie na kortach

Nie próżnują zawodnicy Philipiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej. W tym tygodniu rozegrano kolejne spotkania. W kilku spotkaniach o zwycięstwie decydowała końcówka trzeciego seta.
W ekstraklasie zagrano tylko 3 pełne spotkania. Klika meczy nie dokończono z powodu opadów deszczu. Dwa wysokie zwycięstwa odniósł Zbigniew Dąbrowski. Prezes O.S.T Winner wygrał z Piotrem Oparowskim 6-0 6-0 i Dariuszem Kiljańskim 6-1 6-0. W bardzo ciekawym spotkaniu Dariusz Kiljański pokonał Romana Jagodzińskiego 7-5 7-6. Mecz był niezwykle dramatyczny.. W pierwszym secie Jagodziński prowadził już 5-1.Od tego momentu nastąpił świetny okres gry Kiljańskiego, który wygrał 6 kolejnych gemów i zwyciężył w pierwszej partii. Drugi set był bardzo wyrównany, Roman obronił kilka piłek meczowych. W tie breaku Kiljański prowadził 6-2, Jagodziński obronił 4 piłki meczowe i wyrównał na 6-6. Ostatnie słowo należało do Darka, który wygrał 2 ostatnie piłki i cały mecz.
Prowadzi M. Nowak 15 pkt przed Dąbrowkim 12 pkt, Oparowskim 11 pkt i Ligockim 7 pkt
.
W pierwszej lidze doszło do hitowego meczu Andrzeja Janika z Mirosławem Orłowskim. Starcie dwóch niepokonanych do tej pory tenisistów wygrał Janik 6-4 6-3 i utrzymał prowadzenie w rozgrywkach. Nie zabrakło emocji w pozostałych meczach.
Orłowski-Pożoga 6-4 7-5
Kitliński-Pożoga 3-6 7-5 3-6
Orłowski-Janik 4-6 3-6
Reszka-Kitliński 3-6 6-7
Fotyga-Reszka 6-1 6-4

Prowadzi Janik 15 pkt przed Orłowskim 12 pkt, Kitlińskim i Szurmiakiem po 9 pkt.

W grupie A II ligi dwa zwycięstwa odnieśli Dariusz Pardak i Sławomir Skowron. Dobrą dyspozycje potwierdził lider Robert Michalak, który pewnie pokonał Wacława Kaczora. W najciekawszym meczu tygodnia Sławomir Skowron po dramatycznym meczu wygrał z Sebastianem Dwojakiem 7-6 3-6 7-5.

Skowron-Dwojak 7-6 3-6 7-5

Liderem jest Michalak 18 pkt. Kolejne miejsca zajmują Pardak 12 pkt, Dwojak 8 pkt i Skowron 5 pkt.

W grupie B II ligi pewnie wygrywali tenisiści z Waśniowa Robaczkiewicz i Bęben. W dwugodzinnym meczu czołowych zawodników ubiegłego sezonu Mateusz Dziewięcki wygrał z Arkadiuszem Malanowiczem7-6 7-5.