Nasi grają w Cedzynie

Mimo siarczystego mrozu szesnastu ostrowieckich tenisistów udało się do podkieleckiej Cedzyny, by tam rozegrać Noworoczny Turniej Deblowy. Chętnych było więcej, lecz ze względów organizacyjnych liczba uczestników była ograniczona. W turnieju zwyciężył debel prezesów O.S.T Winner Zbigniew Dąbrowski/Paweł Ozimkiewicz. Drugie miejsce zajęli Kamil Kozakiewicz i Klaudia Szafińska, a trzecie Marcin Nartowski i Krzysztof Reszka.
– Zmęczenie po turnieju jest ogromne- mówi Klaudia Szafińska.- Zawody toczyły się w fajnej atmosferze i były dobrze zorganizowane. Mecze były bardzo zacięte. Cieszę się z drugiego miejsca w imprezie. Grało mi się bardzo dobrze.
Na podstawie zajętych miejsc w ostatnim sezonie Philipak Milano Powiatowej Lidze Tenisowej rozstawiono zawodników na pozycjach 1-8. Tenisista z nr 8 miał pierwszeństwo wyboru partnera deblowego spośród osób nierozstawionych. Później kolejno wybierali zawodnicy z nr 7,6,5,4,3,2,1. Wzorem był draft NBA. Dzięki temu spotkania były bardzo zacięte. Mecze były rozgrywane od stanu 2-2, przy stanie 1-1 w setach o wyniku rozstrzygał supertiebreak do 10 punktów. Za zwycięstwo 2-0 drużyna dostawała 3 pkt, za wygraną 2-1 2 pkt, za przegraną 1-2 1 pkt..Z każdej z grup po 2 najlepsze pary awansowały do półfinałów.
W grupie A z kompletem punktów zwyciężyli Mirosław Orłowski i Rafał Lipczyński. Bardzo zacięta była walka o drugie, premiowane awansem miejsce. Ostatecznie przypadło ono parze Marcin Nartowski/Krzysztof Reszka. Tuż za nim uplasowali się Dariusz Kiljański/Arkadiusz Malanowicz i Paweł Barański/Sebastian Dwojak.
W grupie B pewnie wygrali Zbigniew Dąbrowski i Paweł Ozimkiewicz. Drugie lokatę wywalczyli Kamil Kozakiewicz i Klaudia Szafińska. Trzecie miejsce zajął debel Maciej Nowak/Kamil Kwiatkowski. Co ciekawe,wszystkie mecze tej pary rozstrzygały się w supertiebreakach. Na czwartym miejscu ukończyli rozgrywki grupowe Roman Jagodziński i Damian Bęben.
Wiele emocji dostarczyły mecze półfinałowe i finałowe. Aż trzy z nich zakończyły się supertiebreakami. W pierwszym półfinale zagrali Orłowski/Lipczyński z parą Kozakiewicz/Szafińska. Początek spotkania należał do Mirka i Rafała, którzy objęli prowadzenie 4-2. Jednak Kamil znów zaczął szaleć na siatce, a Klaudia posyłała niszczycielskie bomby. Doszo do tiebreaka. Mimo,iż Orłowski/Lipczyński mieli piłkę setową, to ostatnie słowo należało do debla Kozakiewicz/Szafińska. W drugiej partii zacięta walka trwała do stanu 5-5. Końcówka ponownie należała do Kamila i Klaudii, którzy wygrywając ten mecz awansowali do wielkiego finału. Jeszcze ciekawiej było w drugim półfinale Dąbrowski/Ozimkiewicz- Nartowski/ Reszka. Mecz był pełen zwrotów akcji. Zarówno pierwszy jak i drugi set rywalizacji kończył się tiebreakiem. W pierwszej partii minimalnie lepsi okazali Zbyszek i Paweł, a w drugiej Marcin i Krzysiek. O losach spotkania decydował supertiebreak. Do stanu 7-7 trwała walka punkt, jednak trzy ostanie piłki wygrali doświadczeni prezesi i to oni awansowali do finału.
W meczu o trzecie miejsce Nartowski/ Reszka wygrali z parą Orłowski/Lipczyński. Pierwszy set należał do Mirka i Rafała. Wydawało się, że podobnie będzie w drugiej odsłonie. Orłowski/ Lipczyński prowadzili 5-3, jednak Marcin z Krzyśkiem pokazali charakter i doprowadzili do supertiebraka. Mimo,iż Mirek i Rafał mieli dwie piłki meczowe, to Marcin i Krzysiek cieszyli się z trzeciego miejsca.
W finale zawodów zagrali Dąbrowski/Ozimkiewicz i Kozakiewicz/Szafińska. Nieoczekiwanie w pierwszej partii wygrali Kamil i Klaudia. Drugi set to dominacja Zbyszka i Pawła. Wszystko rozstrzygnęło się w supertiebraku. Walka była bardzo zacięta. Przy stanie 8-7 dla Kozakiewicza i Szafińskiej, Kamil trafił w stojącą pod siatką Klaudię. Gdyby piłka przeszła na drugą stronę prawdopodobnie debel Kozakiewicz/Szafińska miałby dwie piłki meczowe na wagę zwycięstwa w zawodach. Końcówka należała jednak do Zbyszka i Pawła, którzy wygrywając ten mecz zapewnili sobie triumf w całym turnieju.