Najpierw pomysł, potem sukces

cku-konferencja

Jak zarejestrować własną firmę, jak rozliczać się z urzędem skarbowym, jakie zobowiązania ma przedsiębiorca wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tego wszystkiego przyszli biznesmeni mogli dowiedzieć się podczas dzisiejszej konferencji zorganizowanej w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu. Konferencja zatytułowana „Od pomysłu do sukcesu” odbyła się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W spotkaniu wzięli udział naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu, kierownik ZUS-u, przedstawiciel Urzędu Miasta w Ostrowcu, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, przedstawiciele Agencji Rozwoju Lokalnego i Fundacji „Pomocna Dłoń” oraz przedsiębiorcy.

– W naszej placówce promujemy postawy aktywne, przedsiębiorcze i świadomy rozwój. W tym celu organizujemy rożne konferencje i spotkania, które sukcesywnie realizują ten cel – mówi dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego dr Aneta Pierścińska – Maruszewska. – Warto wspomnieć o marcowej konferencji „Droga do sukcesu” podczas, której przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy wyjaśniał dokładnie jak pozyskać środki z urzędu pracy na założenie działalności gospodarczej. Natomiast przedsiębiorcy, których projekty znalazły uznanie oraz działający już na rynku nowi biznesmeni dzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. We wrześniu zorganizowaliśmy konferencję na temat doradztwa naukowego w edukacji z udziałem przedstawicieli z całej Polski. Dzisiaj program konferencji koncentruje się wokół tematyki założenia działalności gospodarczej. Obowiązku przedsiębiorców wobec ZUS-u, urzędu skarbowego czy gminy. Od 1 grudnia rozpoczniemy cykl spotkań z naszymi absolwentami, którzy zdecydowali się przystąpić do Egzaminu Dojrzałości i obecnie są studentami lub absolwentami wyższych uczelni, prowadzą własny biznes oraz odnoszą sukcesy zawodowe.

W dzisiejszej konferencji wzięło udział kilkadziesiąt osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej.dsc09405dsc09406dsc09407dsc09410dsc09408dsc09411dsc09412dsc09413dsc09416dsc09403

Polecamy również