Prezent dla „Chreptowicza”od Pary Prezydenckiej RP

par-prze1

W podziękowaniu za włączenie się w 5.edycję Narodowego Czytania „Quo vadis” Prezydent RP Andrzej Duda przekazał LO nr II im. J. Chreptowicza wyjątkowy upominek, o którym w liście pisze tak:

Jako wyraz mojego podziękowania przekazuję na Państwa ręce okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis”. Mam nadzieję, że będzie on stanowił dla Państwa miłą pamiątkę naszego wspólnego czytania”.

Okolicznościowe wydanie niewątpliwie jest pamiątkowe i wyjątkowe , tym bardziej że z dedykacją od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser – Dudy.

W liście skierowanym do szkoły Prezydent RP wyraził wdzięczność dla wszystkich uczestników, którzy wspierali szkolną akcję Narodowego Czytania i brali w niej udział. W tym gronie znajdują się oprócz uczniów liceum, ich rodziców, dyrekcji, grona nauczycielskiego i pracowników administracji także zaproszeni goście, którzy przyczynili się do uświetnienia szkolnej uroczystości . Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda objął wydarzenie patronatem honorowym ,a Naczelnik Wydziału Edukacji Wojciech Lesiak zainaugurował w „Chreptowiczu” wspólne czytanie Sienkiewiczowskiej powieści.

– Bardzo się cieszę, że nasza szkoła już dwukrotnie zaangażowała się w ten wartościowy projekt i po raz drugi otrzymała podziękowania od Prezydenckiej Pary – mówi dyrektor LO nr II Sławomir Miszczuk.-W tym roku jeszcze większa niespodzianka , bo zostaliśmy uhonorowani wyjątkowym upominkiem. To dla nas wielka satysfakcja i duży zaszczyt.

Obchodom Narodowego Czytania w „Chreptowiczu” towarzyszyła bogata oprawa tematyczna, dzięki której uczestnicy poza wspólnym czytaniem fragmentów „Quo vadis” mieli też możliwość wysłuchać ciekawej prelekcji, obejrzeć najważniejsze sceny filmowej ekranizacji powieści, posłuchać wzruszającej muzyki filmowej , obejrzeć teledyski w wykonaniu polskich artystów , popatrzeć na tematyczne wystawy i ekspozycję książkowych wydań „Quo vadis”.par-prez3 par-prze2

– Dzieło polskiej klasyki, które było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania, zaprezentowaliśmy w możliwie szerokim kontekście narodowej kultury- mówi Marta Kalita, nauczyciel j. polskiego i organizator szkolnego przedsięwzięcia . – Dlatego nasze spotkanie z literaturą stało się też spotkaniem z muzyką, filmem, malarstwem i historią. Taka idea Narodowego Czytania będzie nam przyświecać również w kolejnych edycjach.

Polecamy również