Śliczna żona mistrza boksu

DSC04022

Mateusz Masternak, znakomity bokser pochodzący z Ziemi Świętokrzyskiej, stawiający pierwsze kroki w KSZO Ostrowiec odwiedził dzisiaj nasze miasto. Pięściarz przeprowadził trening z zawodnikami sekcji bokserskiej oraz adeptami pięściarstwa. Towarzyszyła mu żona Daria, sportsmenka, była Mistrzyni Polski w boksie. Gościa przywitał prezes KSZO Ostrowiec Piotr Dasios.DSC03995 DSC04015DSC04002 DSC03996DSC04023 DSC04031DSC04044 DSC04052DSC04018 DSC04053DSC04053DSC04023DSC04054DSC04056DSC04010DSC04033DSC04036DSC04038DSC04043DSC04050DSC04051DSC04059

– Cieszymy się bardzo, że możemy dzisiaj gościć w naszym klubie tak znakomitego pięściarza – mówi Piotr Dasios. – Mateusz Masternak pierwsze kroki w boksie stawiał w KSZO Ostrowiec pod okiem naszych trenerów. Dla młodych pięściarzy jest wzorem. Udowodnił, że ciężką pracą i treningiem można bardzo wiele osiągnąć.

Mateusz Masternak propaguje akcję charytatywną mającą na celu pomoc osobom biednym.

-Do Ostrowca przyjeżdżam zawsze z ogromnym sentymentem. Jestem tu u siebie – mówi Mateusz Masternak. – Chciałbym, żeby moje nazwisko zapisało się złotymi literami w polskim i światowym boksie, ale na to musimy jeszcze trochę poczekać. Obecnie warunki do uprawnia boksu w Ostrowcu są znakomite i mogę ich tylko pozazdrościć moim następcom. Żadna grupa zawodowa na światowym poziomie nie pozawstydzałaby się takich warunków. Są tu także ludzie, którzy oddają swoje serce pięściarstwu, dlatego jestem pewny, że Ostrowiec doczeka się mistrzów boksu. Idea promocji boksu poprzez masowe treningi, na które biletem wstępu jest żywność dla kobiet i dzieci to pomysł mojej żony. Ja ten pomysł podchwyciłem i przeniosłem na Ziemię Świętokrzyską, bo tu jest mój macierzysty klub.

Mistrzowi boksu w Ostrowcu towarzyszyła śliczna żona Daria.

– W naszym przypadku boks i miłość idą w parze – mówi  Daria Masternak. – Co prawda tytuł Misiarza Polski zdobyłam miesiąc wcześniej niż Mateusz, ale poznaliśmy się na jednych z zawodów. Mamy dwóch synów. Czy oni zajmą się boksem, o tym jeszcze za wcześnie mówić. Z mężem jestem prawie na wszystkich walkach. Niektóre pojedynki bardzo przeżywam. Krzyczę i podpowiadam Mateuszowi jak ma walczyć. Mateusz mój głos podczas walki słyszy, dlatego muszę być obecna na sali.

Ciekawostką jest to, że Pani Daria przerwała karierę bokserską, bo tego sobie zażyczył … jej małżonek.

Mateusz Masternak z małżonką Darią i synami spędzą święta w Iwaniskach, rodzinnej miejscowości naszego znakomitego boksera.

Polecamy również