Ostrowiecki Bieg Wiosny

Ostrowiecki_Bieg_Wiosny_1

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Ostrowca Św. i okolic, a przede wszystkim uczniów ostrowieckich placówek oświatowych, do wzięcia udziału w imprezie biegowej pod nazwą „Ostrowiecki Bieg Wiosny 2017”. Impreza odbędzie się 27 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

Organizacja takiej imprezy to doskonała okazja by zintegrować lokalną społeczność oraz promować aktywne spędzanie czasu wolnego wśród mieszkańców naszego miasta. Mamy nadzieję, że na starcie biegu głównego nie zabraknie znanych osób ze świata polityki, biznesu i oczywiście sportu.

Impreza rozpocznie się od atrakcji dla najmłodszych – dzieci w wieku 6 lat i młodszych. W godzinach 10.30 – 11.45 na wyspie dzielącej zbiornik wodny przeprowadzone zostaną dla nich zabawy ruchowe oraz bieg na dystansie 100 m. Ponadto dla wszystkich dzieci przebywających w tym czasie w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizatorzy przygotowali szereg innych ciekawych atrakcji między innymi dmuchane zjeżdżalnie i trampolinę.

Bieg Główny odbędzie rozpocznie się o godzinie 12. Udział w nim polegać będzie na pokonaniu trasy o długości około 3500 metrów. wyznaczonej na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Gutwin i w przyległym terenie leśnym. Trasę należy pokonać biegiem lub marszem, zgodnie z maksymą „Nieważne jest, jaką lokatę zajmiesz i w jakim czasie pokonasz trasę”. Dlatego organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, nawet osoby, które na co dzień rzadko spędzają czas aktywnie. W tym biegu nie będzie prowadzona rywalizacja indywidualna, ani zapisywana kolejność na mecie.

Podczas biegu prowadzona będzie punktacja na najaktywniejszą szkołę.

W klasyfikacji tej uczestniczyć mogą tylko szkoły podstawowe i gimnazja prowadzone przez Gminę Ostrowiec Św. Najaktywniejszą Szkołą tegorocznego biegu zostanie placówka, której uczniowie wezmą udział w zawodach, ukończą bieg, a ich liczba w stosunku do wszystkich uczniów szkoły stanowić będzie najwyższy odsetek. Duży wpływ na wynik tej klasyfikacji będą mieli nauczyciele i dyrektorzy. Ukończenie Biegu przez każdego nauczyciela punktowane będzie jako ukończenie biegu przez 10 uczniów szkoły, a jeśli dokona tego dyrektor – 20 uczniów. Najaktywniejsze szkoły otrzymają nagrody pieniężne przeznaczoną na zakup sprzętu sportowego.

Zgłoszenia grupowe ze szkół w formie zbiorczej będą przyjmowane w terminie do dnia 24 maja w Dziale Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.39 lub emailem (w tym samym terminie) na adres biuro@mosir.ostrowiec.pl.Ostrowiecki_Bieg_Wiosny_2Ostrowiecki_Bieg_Wiosny_2017_mapka

Zgłoszenia indywidualne w dniu i miejscu imprezy – Biuro Zawodów w godzinach od 10.00 do 11.30.

Polecamy również