„Stówka” za prawo jazdy

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim  zatrzymali 38 –letnią mieszkankę powiatu lipskiego. Kobieta w trakcie zdawania egzaminu praktycznego na prawo jazdy, w zamian na „przymknięcie oka” na ewentualnie popełnione błędy  zaproponowała egzaminatorowi 100 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 10.00 ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni  o tym, że 38 – letnia kobieta  przystępując do egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B, zaproponowała egzaminatorowi korzyść majątkową oświadczając, że „gdyby jej coś nie wyszło” to da mu 100 złotych. Egzaminator od razu poinformował 38 – latkę, że jej zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym zajściu powiadomił Policję. Dodatkowo cała sytuacja została zarejestrowana przez zamontowane w pojeździe kamery.

Dziś śledczy przedstawili kobiecie zarzut  obietnicy wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną, w zamian za naruszenie przepisów prawa.  Zatrzymana przyznała się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również