Brawo Dominika

Bugajska 2

Odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Poezja w piosence- Agnieszka i Inni…”, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Dom Kultury w Końskich. Do ścisłego finału zakwalifikowała się Dominika Bugajska podopieczna Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej , uczennica LO nr II im. J Chreptowicza .Dominika zdobyła wyróżnienie i nagrodę pieniężnąBugajska 1.PNG Dominika Bugajska

Pierwszy etap konkursu, który miał miejsce 9 listopada wymagał prezentacji przed Jury wybranej piosenki z tekstem Agnieszki Osieckiej lub innego cenionego artysty. Spośród 50 przesłuchanych osób, jury wybrało ostatecznie 21, które zostały zakwalifikowane do koncertu finałowego. Wszyscy wokaliści wylosowali po jednej piosence, na której przygotowanie dostali jeden tydzień. Podczas występu finałowego na żywo, wszystkim akompaniował zespół muzyczny ,, Instruktor’

Dominika Bugajska

– Bardzo się cieszę z otrzymanej nagrody. Uważam, że ten konkurs jest dużym wyzwaniem. Każdy z finalistów ma takie same szanse na wygraną, ponieważ tak naprawdę nikt z nas nie wie wcześniej, jaki utwór zaprezentuje podczas koncertu finałowego. Ja zmierzyłam się z klasykiem Hanny Banaszak ,,Tak bym chciała kochać już” .Piosenka ta wymagała ode mnie głębokiego przeanalizowania tekstu i interpretacji. Jestem   szczęśliwa, że mój pomysł na tę piosenkę spodobał się jurorom.

Tegoroczne Jury w składzie: Paweł Solarz, dziennikarz z Radia Kielce, Piotr Salata, dyrektor Domu Kultury oraz Marzena Kądziela, dziennikarz z Echa Dnia, podkreślało bardzo wysoki poziom prezentacji wykonawców i cieszyło się z tak różnych aranżacji tych mniej znanych piosenek.

Dominika Bugajska zapewnia, że z chęcią weżnie udział w konkursie raz jeszcze, ponieważ bardzo lubi śpiewać piosenki artystyczne z ambitnym tekstem, jakie potrafiła pisać Agnieszka Osiecka. Poza tym atutem festiwalu jest to że solistom akompaniuje bardzo dobry zespól muzyczny.

Polecamy również