Joga to jest to !!!

joga dla seniorow

Blisko dwustu ostrowieckich seniorów uczestniczyło w minioną środę w kolejnej odsłonie akcji „Aktywny Senior”, której pomysłodawcą jest Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Tym razem przybyli do Hali Sportowo – Widowiskowej ostrowczanie mieli okazję wziąć udział w zajęciach gimnastyki z elementami jogi. Spotkanie, niezwykle ciekawie poprowadziła Żaneta Fiszer – absolwentka Podyplomowych Studiów Relaksacja i Joga na AWF w Warszawie. Zajęcia odbywały się w interesujący sposób. Po projekcji krótkich filmików wprowadzających w ogólne zasady jogi, uczestnicy sami mieli okazję ćwiczyć pod okiem instruktorki. Oprócz ćwiczeń, seniorzy uczyli się sztuki prawidłowego oddechu i relaksacji. Wszyscy opuszczali halę w doskonałych nastrojach i deklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych.

– Cieszę się, że po sukcesie zajęć tanecznych, nasi seniorzy z podobnym entuzjazmem przybyli na zajęcia z jogi. Wierzę, że to doskonały początek aktywności fizycznej. Frekwencja pokazuje, jak aktywną grupą są nasi seniorzy. Odzew z jaką spotyka się kampania aktywny senior to znak, że w naszych seniorach tkwi ogromny potencjał. To aktywna grupa, która pokazuje jak cieszyć się życiem po zakończeniu zawodowej aktywności. Wierzę, że zgodnie z przysłowiem „W zdrowym ciele, zdrowy duch” nasi seniorzy dbają o swoją kondycję fizyczną oraz duchową, a my staramy się wspomóc ich w tych działaniach – komentuje Prezydent Jarosław Górczyński.

– Ćwiczenia, które zaproponowałam miały głównie na celu zrelaksować naszych seniorów. Zajęcia dostosowane są do potrzeb uczestników. W gimnastyce nie chodziło o wysiłek, a raczej o wyciszenie, dlatego tak ważne były ćwiczenia oddechowe, które zaproponowałam. Sztuka prawidłowego oddychania to klucz do sukcesu – wyjaśnia prowadząca zajęcia Żaneta Fiszer.j1 j2 j3 j5 j4j6 j7 j8j9 j10 j11 j12

Organizatorem zajęć jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kolejne zajęcia odbędą się 21 i 28 lutego, a następnie 7 i 14 marca. Przypominamy, jednocześnie, iż w celu ułatwienia seniorom powrotu z zajęć, od 31 stycznia, zmienione zostały godziny odjazdu linii nr 1 MPK z przystanku obok Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR. Autobus odjeżdża o godzinie 18.15. Autobus nie jest bezpłatny – dostosowana została jednak godzina odjazdu do zajęć „Aktywny Senior 2018″.

Polecamy również