,, W KRAINIE BAŚNI” – UROCZYSTE PASOWANIE MALUCHÓW W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR7.

pczolo

Być przedszkolakiem to nie tylko przywilej ale również zaszczyt. Dostąpić takiej roli jest niezwykle trudno. Najpierw trzeba pokonać swoje przyzwyczajenia, zostawić rodziców i samemu sprostać wielu nowym zadaniom w zupełnie nowym otoczeniu. Droga ta różnie biegnie u dzieci, bo przecież ,, Jestem kim jestem. Niepojęty przypadek jak każdy przypadek” pisała A. Bikont, J. Szczęsna.p1 p2 p4 p3 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p20 p21 p22 p23 p24 p25 p26 p27

Z tego powodu 20 listopada odbyło się w naszym przedszkolu niecodzienne spotkanie z baśniowymi postaciami, które wprowadziły maluchy w świat przedszkolaka. Myślą przewodnią imprezy była wędrówka ,,W krainie baśni”. Bajkowi bohaterowie pojawili się po raz pierwszy w postaci puzzli, które dzieci miały za zadanie ułożyć jeszcze w swoich salach. Zrobiły to z dużym zaangażowaniem i niezwykle sprawnie.

Sama uroczystość pasowania odbyła się w obecności króloweji wróżka,w które wcieliły się: pani dyrektor Anna Kuligowska i pani wicedyrektor Jolanta Żak. To one prowadziły dzieci po krainach baśni i jej bohaterów. Maluchy zaprezentowały się na sali w przygotowanych przez rodziców strojach, swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Korowód pełen piratów, motyli, elfów, pszczółek, królewiczów, królewien, biedronek, skrzatów dziarsko maszerował przy dźwiękach Piosenki ,,Maszerują dzieci”. Miłym zaskoczeniem było również zaśpiewanie przez wychowawczynie piosenki ,,Witajcie w naszej bajce”. Każda z nich przebrana była w inny strój wcielając się w różnych bohaterów bajkowych. Pani Jolanta Bellon była Czerwonym Kapturkiem, Daria Rzęchowska Śnieżką, Katarzyna Jaroszek Kubusiem Puchatkiem, a pani Ewa Kołodzińska Kopciuszkiem.

Podczas całej imprezy poszczególne grupy prezentowały to czego przez ostatnie miesiące się nauczyły. Był więc taniec i śpiew ,,My jesteśmy krasnoludki”, ,,Jadą, jadą misie”, ,,Jabłuszko”, ,,Grozik”, ,,Nie chcę cię znać”, ,,Polka kłanianka”, a także taniec pszczółek. Grupa III zaprezentowała instrumentacje utworu muzycznegoKlaxons – The ClapClap Songw iście wirtuozerski sposób. Po wykonaniu wszystkich zadań stawianych dzieciom przyszedł czas na uroczyste pasowanie maluchów. Jak to ,,W krainie baśni” dokonała tego baśniowa królowa czyli pani dyrektor Anna Kuligowska tym razem za pomocą czarodziejskiej różdżki. Od tego momentu w naszej społeczności mamy prawdziwych przedszkolaków. Na koniec każde dziecko otrzymało paczkę niespodziankę.

Życzymy Wam samych uśmiechów i radości z bycia przedszkolakiem. Odkrywania swoich zainteresowań, poznawania nowych przyjaciół, zdobywania nowych umiejętności. Niech każdy dzień będzie dla Was wyjątkowy. Rodzicom wiary, że ich dzieci ,,górą przeniosą”.

 

Polecamy również