Droga do sukcesów zaczyna się w Ostrowcu

Już w najbliższą sobotę ostrowczanie oraz kibice z całej Polski będą mieli okazję dopingować polską reprezentację mężczyzn w piłce siatkowej, która w hali sportowo – widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej zmierzy się z drużyną z Kamerunu. Mecz rozegrany zostanie w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w piłce siatkowej.DSC00929DSC00927DSC00923DSC00924DSC00914DSC00921DSC00925DSC00930DSC00926

Temu sportowemu wydarzeniu poświęcona była dzisiejsza konferencja Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego z udziałem trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka, prezesów sekcji sportowych KSZO Piotra Dasiosa oraz Łukasza Dybca, a także radnego Rady Miasta Kamila Kutryby.

Mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim to pierwsze z serii spotkań sparingowych po ciężkich zgrupowaniach w Zakopanem oraz Spale. Przed biało-czerwonymi jeszcze pojedynki z Francją, Kanadą i Rosją w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (24-26 sierpnia w Krakowie) oraz dwumecz w Szczecinie z Belgią (4 i 5 wrzesień).

– Jako gospodarz miasta cieszę się, że po raz kolejny będziemy świadkami zmagań reprezentacji narodowych w piłce siatkowej. W lipcu zeszłego roku Ostrowiec Świętokrzyski był gospodarzem World Grand Prix z udziałem siatkarek Polski, Peru, Argentyny i Korei Południowej. Jako miasto mocno wspieramy sport tak, amatorski, jak i zawodowy. Musimy pamiętać, jak ważnym elementem naszej miejskiej historii jest sport, którego reprezentanci przez lata zbudowali rozpoznawalną i identyfikowaną z pomarańczowo – czarnymi barwami markę Ostrowca Świętokrzyskiego. Nasz Klub obchodzi w przyszłym roku 90 – lecie. Obecnie działa tu kilka profesjonalnych klubów sportowych, w tym piłkarski KSZO1929, siatkówki kobiet KSZO S.A., KSZO Odlewnia Ostrowiec Św, czyli drużyna piłki ręcznej oraz boks reprezentowany przez KS KSZO. To nasi główni ambasadorzy na sportowej arenie kraju. Jednakże wsparcie otrzymuje też sport amatorski. W tej chwili odbywa się bardzo duży turniej piłkarski na Ogrodach, w którym bierze udział ponad 500 osób, prężnie rozwijają się grupy i stowarzyszenia zajmujące się biegami, coraz popularniejsze są rowery. Stowarzyszenia sportowe otrzymują wsparcie ze strony miasta poprzez konkursy dedykowane pod takie działania. Zależy nam na organizacji imprez na najwyższym poziomie, które promują nasze obiekty. Kibicujemy naszym drużynom, a w sobotę liczymy na prawdziwe siatkarskie widowisko – mówił Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

O nadchodzącym meczu i jego roli w przygotowaniach do Mistrzostw mówił, pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

– Mecz, który będzie rozegrany w Ostrowcu Świętokrzyskim jest pierwszym po Lidze Narodów – mówił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. – Nasza kadra uczestniczy obecnie w zgrupowaniach i przygotowuje się do najważniejszej imprezy roku jaką są Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. Przypomnę, że nasi zawodnicy będą bronić tytułu mistrzów. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że kadra siatkarzy jest w fazie budowy, a główny cel jaki nam przyświeca to olimpiada 2020 roku w Tokio. Drogę do sukcesów zaczynamy w Ostrowcu.

Mecz, który zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 20 cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

– Liczymy na komplet publiczności, a w kasach zostało jeszcze około 300 biletów – mówi Mariusz Rokita, z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.- Drużyna Kamerunu to uczestnik mistrzostw świata, a w poprzednich mistrzostwach wygrała za naszymi reprezentantami jednego seta.

Uczestniczący w konferencji trener reprezentacji Polski w siatkówce Belg Vital Heynen zapewnił, że nasi zawodnicy są mocno zmotywowani do dobrej gry i na pewno w Ostrowcu Świętokrzyskim pokażą się z jak najlepszej strony.

Jeżeli chodzi o wydarzenia sportowe na wysokim poziomie to w najbliższym czasie w Ostrowcu będzie dużo się działo. Poinformowali o tym Prezes KSZO Ostrowiec Piotr Dasios wiceprezes KSZO do spraw boksu Łukasz Dybiec.

-W ramach eliminacji do Mistrzostw Europy reprezentacja piłkarzy ręcznych spotka się 24 października w naszej hali z Kosowem- mówi prezes KSZO Ostrowiec Piotr Dasios. – To będzie zapewne bardzo interesujące spotkanie.

Przed nami także emocje pięściarskie.

– Dwa dni po rozegraniu meczu reprezentantów w piłce ręcznej kibice z Ostrowca będą mogli obejrzeć arcyciekawy mecz bokserski Polska- Bułgaria – mówi wiceprezes KSZO do spraw boksu Łukasz Dybiec. – Jest to już drugie tego typu wydarzenie po zeszłorocznym meczu Polska – Białoruś, który był oglądany przez ponad trzy tysiące kibiców.

Przypomnijmy, że obecnie w Ostrowcu Świętokrzyskim rozgrywany jest Turniej „Ogrody 2018”.

– Codziennie w godzinach od 12.30 do 20.00 rozgrywane są mecze – mówi organizator turnieju Kamil Kutryba. – W zawodach, które trwać będą dwa tygodnie biorą udział starsi i młodsi. Jest to wspaniała wakacyjna zabawa połączona ze zdrową rywalizacją.

Polecamy również