Na Gutwinie znów było fajnie!

na gutwinie znowu bylo fajnie

Za nami drugi i zarazem ostatni w te wakacje piknik „Na Gutwinie jest fajnie”. Jego główną tematyką była szeroko rozumiana ekologia. Prawdziwe show dla najmłodszych przygotował Teatr Kultureska zapewniając dwie godziny zabawy na najwyższym poziomie. Aktorzy podczas spektaklu „Mapa marzeń” zabrali dzieci w podróż związaną z ekologią, połączoną ze śpiewaniem piosenek, skeczami i różnymi animacjami. Przygody osiołka, myszki i żabki wciągnęły milusińskich do wspólnej zabawy i zachęciły do udziału w konkursach.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sokolnicze, w trakcie których zaprezentowano siedem ptaków drapieżnych. Opowieści o ich życiu, zwyczajach i swego rodzaju interakcja z widzami (np. przeloty między osobami) zaciekawiały zebranych, a dodatkowym atutem była możliwość zrobienia zdjęcia z bliska z malutką sową lub dużym orłem.

Swoje stanowiska informacyjne i ekologiczne zaprezentowali Urząd Miasta Ostrowca Św. – Klub Gaja, Miejska Energetyka Cieplna, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Janik, Świętokrzyski Park Narodowy, Remondis i Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrowiec Św. Były  konkursy, quizy, zabawy dla dzieci, wręczanie gadżetów firmowych.

Dodatkowo uczestnicy pikniku mogli sprawdzić się podczas sprawnościowej jazdy samochodem, obejrzeć pokaz taekwondo i uczestniczyć w poznawaniu jego podstaw, mieli możliwość zrobienia tatuażu henną, przejażdżki na „rydwanie” ciągniętym przez kucyka i strzelania z broni ASG. Na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” prezentowane były wyroby wykonane przez podopiecznych, a poczęstunek przepyszną pizzą zapewniła pizzeria „Da Grasso”. Animacje przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna, a dodatkowo gry i zabawy ruchowe prowadzili instruktorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się trzy bezpłatne dmuchańce i skakańce z firmy Mimitorek.Na_Gutwinie_jest_fajnie_011Na_Gutwinie_jest_fajnie_036Na_Gutwinie_jest_fajnie_046Na_Gutwinie_jest_fajnie_074Na_Gutwinie_jest_fajnie_090

Głównym organizatorem pikniku jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerzy wydarzenia to: Teatr Kultureska, A.KUKU, Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Miasta w Ostrowcu Św., Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Miejska Energetyka Cieplna, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Janik, Świętokrzyski Park Narodowy, Remondis, Ośrodek Hipoterapii i Rekreacji Konnej Lolek i Bolek ze Śródborza, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrowiec Św., Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak Łukasz Wardzała, Super Kursy, Mimitorek, Inky Winky Tattoo, „Niedzielni partyzanci”, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Szansa”, Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO Ostrowiec Św., pizzeria Da Grasso, Agencja Ochrony Osób i Mienia Grupa GT, Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św.

Polecamy również