Reporter z Ostrowca na ważnej imprezie w Warszawie

nowak czolo

Na Zamku Królewskim w Warszawie reporter z Ostrowca Świętokrzyskiego Andrzej Nowak-Arczewski promował swoją ostatnią książkę „Stań do apelu. Pseudonim Tarzan”. Dyskusja o jego reportażu odbyła się podczas Targów Książki Historycznej.

– To była szczególnie ważne dla mnie spotkanie – mówi Andrzej Nowak-Arczewski. – Cieszę się, że spośród wielu autorów to mnie zaproponowano do udziału w targach i do dyskusji o historii. Okazuje się, ze regionalny temat ma szansę przebić się do ogólnopolskiej świadomości.nowak 2

Andrzej Nowak-Arczewski reprezentował na targach Wydawnictwo Bellona, które wybrało jego książkę do dyskusji na temat dokonywanej na naszych oczach reinterpretacji historii. Idealnie do rozmowy nadawała się postać Tomasza Wójcika „Tarzana”, kontrowersyjnego żołnierza, który zdecydowanie wyróżniał się podczas okupacji wśród dowódców oddziałów partyzanckich. Jego biografia jest na tyle frapująca, barwna, żywa, pełna niesamowitych zwrotów, że idealnie nadawała się do rozmowy o ciekawych postaciach naszej historii.

Przypomnijmy, Andrzej Nowak-Arczewski jest reporterem, który zdobył olbrzymi sukces w kraju. Jego ksiązki wydawane były w prestiżowych i najważniejszych wydawnictwach, między innymi Bellona, Prószyński i S-ka. Jest autorem tak głośnych książek jak między innymi „My z pałacu”, „Zmiłuj się nad nami”.

Polecamy również