RYMcerze- z przesłaniem

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim, gościła Zespół RYMcerze – dwóch raperów – Łukasza Bęsia i Jonatana Blanka (Dj Yonas), którzy w ramach projektu profilaktycznego „Nie zmarnuj swojego życia” „językiem młodzieży” na podstawie własnych doświadczeń życiowych walki z nałogami oraz hip-hopowej muzyki przekazywali uczniom naszej szkoły przesłanie „Nie Zmarnuj Sobie Życia z wartościami”.rym1 rym2 rym3 rym4 rym5
Zespół RYMcerze to grupa z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spotkań, dzieleniem się swoim świadectwem życia oraz graniu koncertów w kraju i za granicą (USA, Belgia, Francja, Anglia). Od wielu lat zapraszani są na spotkania w domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, poprawczakach, zakładach karnych, więzieniach w całej Polsce.
Spotkanie to miało na celu uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z używkami, zmianę postawy u młodzieży, zachęcenie ich do rozwijania swoich zainteresowań.
Projekt „Rymcerze” w PSP 4 to kontynuacja zajęć „Profilaktyczne ABC z przedsiębiorczością”, które zostały przeprowadzone w naszej szkole z uczniami klas ósmych przez Agencję Rozwoju Lokalnego oraz wstępem do zaplanowanych zajęć związanych z mówieniem „Nie”, które poprowadzi szkolny pedagog.
„Jesteśmy przekonani, że zaprezentowany w dniu dzisiejszym przekaz profilaktyczny do młodzieży od młodych ludzi mocniej do niej trafi, zaciekawi ich i zainspiruje do rozwijania swoich talentów i zainteresowań – mówi Ewelina Jurasz” – nauczyciel i organizator spotkania.

Polecamy również