Demon skonał w płomieniach

pies trawy

trawy trawy1 trawy2To był koszmarny widok. Nadpalone ciało psa, znaleziono na miejscu ogromnego pożaru traw w Nietulisku Dużym w gminie Kunów. (Informowaliśmy o tym zdarzaniu w poniedziałek) Makabrycznego odkrycia dokonali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak się okazało, to poszukiwany przez właścicieli Demon – pies rasy akita. Strażacy apelują, że podczas pożaru traw zagrożone są nie tylko budynki gospodarcze. W płomieniach giną masowo i w męczarniach zwierzęta.


Pani Wiktoria, właścicielka Demona, zamieściła apel na portalu społecznościowym.

Świadomość społeczeństwa w kwestii wypalania traw jest bardzo niska. Brak jakiejkolwiek wyobraźni wśród ludzi skutkuje trudnymi, a często wręcz niemożliwymi do oszacowania stratami takimi jak zagrożenie albo właśnie śmierć zwierząt. Wczoraj podczas pożaru w Nietulisku Dużym niestety nie wszystkie zwierzęta dało się uratować. Zmarł pies, co gorsza okazało się, że to nasz pies. Może właśnie szukał drogi do domu? Może po prostu nie mógł trafić do domu?? Tego już się nie dowiemy. APELUJE Z PROŚBĄ DO WSZYSTKICH O NIEWYPALANIE TRAW!!! Jest to prawnie zabronione ale również jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Ludzie zastanówcie się czy ktokolwiek z was chciałby stracić swoje zwierze w wyniku takiego wypalania? Niestety osoba, która bezmyślnie wypala trawy nie jest w stanie wyobrazić sobie bólu jaki towarzyszy człowiekowi podczas znajdywania zwłok swojego pupila” – napisała na swoim profilu.

Także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nietulisku Dużym nie pozostali obojętni na przykre znalezisko, jakiego dokonali. Na swoim profilu zamieścili nie tylko zdjęcia pożaru i psa, ale też innych zwierząt, które udało im się uratować. Zmontowali też film, w którym proszą ludzi o opamiętanie.

Fot. OSP Nietulisko Duże

Polecamy również