Wygadaj się w dowolnym języku

klub dyskusyjny

Ostrowiecki Klub Dyskusyjny / Chatterers’ Club otwiera swoje podwoje w Ostrowieckim Browarze Kultury

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim otwiera nową sekcję w postaci Ostrowieckiego Klubu Dyskusyjnego. Pomysłodawcami i inicjatorami działalności Klubu są Marta Dobrowolska – Wesołowska, nauczyciel języka angielskiego z ponad 20 – letnim stażem pracy, oraz Mohamed Madkour, Egipcjanin, który od ponad 10 lat uczy konwersacji w języku angielskim w wielu szkołach językowych i firmach w Ostrowcu Św. i poza nim.

Jak podkreślają założyciele Klubu, znajomość co najmniej jednego języka obcego i umiejętność jego używania zapewnia dzisiaj integrację społeczną, jak również, a może przede wszystkim, rozszerza możliwości na rynku pracy. Jednakże, wykształcenie świadomych działań językowych jest niezwykle trudne i uczący się wciąż często wycofują się z komunikacji. „Bliższa analiza strategii komunikacyjnych wśród naszych uczniów pozwala na postawienie tezy, iż większość z nich stosuje strategię redukcji, polegającą na unikaniu komunikacji w obawie przed popełnieniem błędu i ośmieszeniem się w grupie rówieśniczej, a wtedy intencje komunikacyjne zanikają”, wyjaśnia Marta Dobrowolska – Wesołowska. Wychodząc naprzeciw zaobserwowanemu zjawisku, wielojęzykowy Klub Dyskusyjny noszący również anglojęzyczną nazwę Chatterers’ Club, zaprasza wszystkich mieszkańców miasta, niezależnie od wieku, do udziału w bezpłatnych spotkaniach rozwijających kompetencje komunikacyjne w takich językach jak angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, hiszpański czy włoski, a nawet arabski. „Pragniemy udowodnić, iż czerpanie satysfakcji z interakcji w języku obcym jest możliwe bez wyjeżdżania zagranicę, tutaj u nas w Ostrowcu, w pięknych wnętrzach Ostrowieckiego Browaru Kultury, a także poza nim. Pragniemy stworzyć Klub, który będzie miejscem spotkań dla tych, którzy chcą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności językowe, uczą się języka obcego, lecz rzadko nim mówią, ponieważ nie mają z kim, dla tych którzy krępują się i boją, że popełnią błąd, przez co mają ogromne bariery językowe. My pomożemy wszystkim się wygadać”, zapewniają pomysłodawcy Klubu.

Spotkania w ramach Klubu Dyskusyjnego odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 18.30 w sali konferencyjnej MCK mieszczącej się w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Inauguracja działalności klubu już 24 października. Serdecznie zapraszamy.

Polecamy również