Przedszkolaki z PP nr 19 sercem z Polską

uroczytstosci pp 19

Tegoroczne obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Publicznym Przedszkolu nr 19 w Ostrowcu Św. rozpoczęły się już na początku tygodnia. Najmłodsi przedszkolacy przygotowali uroczystość z okazji Święta Niepodległości w budynku przedszkola. Grupa I (Biedroneczki) i grupa II (Kaczuszki) w obecności zgromadzonych gości – rodziców i kadry pedagogicznej upamiętniły ten dzień przepięknym programem artystycznym. Wszyscy zebrani mieli okazję usłyszeć wiersze patriotyczne w wykonaniu małych artystów: „Katechizm polskiego dziecka” – Władysława Bełzy, „Piękna jest nasza ziemia”, „Co to jest Polska” – Czesława Janczarskiego, „Ojczyzna” – Włodzimierza Domaradzkiego i inne. Dzieci przygotowały także pieśni patriotyczne: „Polska” i „Przybyli ułani pod okienko”.

Z kolei starsze grupy przedszkolne z PP nr 19 świętowały 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ODS „Malwa” w Ostrowcu Św.

Przedszkolaki pod okiem swoich wychowawców przygotowały niezwykle wzruszający występ artystyczny.

Podczas spotkania nie zabrakło wyjątkowych gości: p. Justyny Łady reprezentującej Biuro Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego, Kierownika ODS „Malwa” Roberta Cedro, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 19 Anety Stachurskiej oraz lokalnych mediów.

Uroczystość rozpoczęła się „Polonezem” zatańczonym przez przedszkolaków z oddziału V. u1 u2 u3 u4 u5 u6 u7 u8 u9 u10 u11 u12 u13 u14 u15 u16 u17 u18 u19 u20 u21 u22 u23 u24

W podniosłej atmosferze wszyscy zgromadzeni na sali odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie usłyszeliśmy wiersz Wł. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” w wykonaniu przedstawicieli najmłodszej grupy przedszkolnej z oddziału IHanny Kaczor i Julii Sobczyk. Nie zabrakło wzruszeń i oklasków dla naszych małych artystów. Na scenie ODS „Malwa” dzieci zaprezentowały piękne pieśni patriotyczne: „Na Nowej Górze”, „Wojenko, wojenko”, „11 listopada”, „Szara piechota”. Mogliśmy także zobaczyć i podziwiać umiejętności taneczne przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały „krakowiaka”,”kujawiaka”,„trojaka” oraz taniec nowoczesny ze wstążkami.

Wszystkie występy wokalne i taneczne zostały docenione i nagrodzone przez zgromadzoną publiczność gromkimi brawami.

Dzieci swoim występem artystycznym udowodniły, że kochają swoją Ojczyznę i są prawdziwymi, małymi patriotami. Warto podkreślić, że przedszkolaki z PP nr 19 na co dzień kształtują postawę patriotyczną. Śpiewają pieśni patriotyczne, uczą się wierszy, tańczą tańce ludowe, odwiedzają cmentarze i miejsca pamięci narodowej. Uroczystość poprowadziły i koordynowały: Halina Zwolińska – Bień i Małgorzata Podsiadło.

Wszystkim wychowawcom i rodzicom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie „maluszków” do występu zarówno w PP nr 19, jak i na deskach sceny ODS„Malwa”, dzieciom za dostarczenie pięknych wrażeń artystycznych, a dyrekcji PP nr 19 za krzewienie wśród najmłodszych ducha patriotyzmu.

Tekst i foto PP nr 19

Polecamy również