W PSP 7 młodzi naukowcy odkrywają żywioły

pczolo

Z myślą o przyszłych uczniach klas I w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Św. zorganizowano cykl zajęć badawczych pod hasłem „Mali naukowcy odkrywają żywioły”, na które zaproszono dzieci z ostrowieckich przedszkoli: PP7, PP 12, PP16.

psp 7 naukowcy p1 p2 p3 p4 p5 p6Spotkaniom przyświecał cel zgłębienia tajemnic czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi oraz wspólna zabawa i integracja w „Szczęśliwej 7”. Dzieciaki wraz ze starszymi kolegami z klas trzecich samodzielnie lub we współpracy sprawdziły między innymi: czy powietrze waży, jak połączy trzy strumienie w jeden, kiedy balon nie pęknie nad ogniem, jak przezwyciężyć napięcie powierzchniowe na wodzie, jak działa poduszkowiec czy da się samemu wyprodukować błyskawicę, jak wydostać piłeczkę z dołka bez użycia rąk. Dzieci z entuzjazmem reagowały na fajerwerki z pomarańczy, spełnianie życzeń przez dżina, erupcję wulkanu czy lewitujące piłeczki i balony.

Przygotowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Jolantę Ścibisz – Glibowską, Mariolę Krawczyk i Joannę Sałapę doświadczenia i eksperymenty dostarczyły milusińskim wiele wrażeń i możliwości pogłębienia swojej wiedzy w sposób atrakcyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Za zaangażowanie w poznawanie otaczającego świata każdy uczestnik zajęć otrzymał od gospodarzy czarodziejskie atrybuty każdego żywiołu, które miały jeszcze długo przypominać im o pobycie w szkole. Choć dla wielu przedszkolaków było to pierwsze spotkanie ze szkolną rzeczywistością, to ich wiedza i umiejętności udowodniły, iż są w pełni gotowi sprostać wyzwaniom ucznia klasy pierwszej.

Wspólnie spędzony czas w miłej , radosnej atmosferze na pewno pozostanie w pamięci uczniów, przedszkolaków i ich nauczycieli.

Dziękujemy dyrekcji przedszkoli, nauczycielkom i ich wychowankom za bardzo miłą i efektywną współpracę z naszą szkołą, z nadzieją na kolejne wspólne przedsięwzięcia integrujące nasze placówki.

Mariola Krawczyk

Polecamy również