Sposób na przetłuszczające się włosy – Azadiracht

henna-na-wlosy_-10-

Azadirachta indica – ta egzotycznie brzmiąca nazwa opisuje roślinę rodem z Indii. W Polsce nadal niewiele się o niej mówi, a szkoda, bo jej działanie jest naprawdę imponujące. Regularne stosowanie masek z Azadirachty pomoże Ci zwalczyć przetłuszczanie się włosów, a nawet łupież!

Niedogodność czy choroba?

Wiele osób boryka się z przetłuszczającą się skórą głowy. W efekcie, nawet po kilku godzinach, włosy mogą wyglądać na brudne i zaniedbane. Nikt tego nie chce! Zanim podejmiesz kroki, upewnij się jednak, że nie dosięgnął Cię problem łupieżu. Drobne, białe fragmenty skóry widoczne są u nasady włosów lub na ramionach, przy ciemnej odzieży. Problem warto również skonsultować z dermatologiem.

Niezależnie od tego, jak brzmi diagnoza, Azadirachta Neem może Ci pomóc – Sprawdź: https://kosmetykiorientu.pl/henny/462-sattva-ayurveda-neem-azadirachta-indica-miodla-indyjska.html

Roślina znana w Indiach od wieków

Mieszkańcy Azji od dawna znają Azadirachtę Indica. To roślina, która od wieków pomagała im zwalczać problemy skórne. W postaci gęstej papki leczyła skórę głowy z przypadłości grzybiczych, reakcji alergicznych czy podrażnień. Kosmetyk stworzony z liści jest w pełni naturalny, więc jest dobry dla środowiska i swojego użytkownika. 

Sporządzenie maski, którą możesz zaaplikować na włosy nie jest trudne, ani skomplikowane. Nie wymaga też ogromnego nakładu pracy. Neem Azadirachta Indica musi zostać połączona z wodą. Należy otrzymać konsystencję gęstej śmietany. To oznacza, że preparat jest gotowy do użycia. Nanieś go na całe włosy – od nasady, aż po końce. Pokryj je dokładnie i pozostaw na minimum 15 minut. Po tym czasie Azadirachta Indica może zostać spłukana ciepłą wodą.

Systematyczność jest kluczem do sukcesu

Aby uzyskać w pełni zadowalający i trwały efekt, przede wszystkim warto sprawdzić, czy korzystasz na co dzień z odpowiednich kosmetyków. Dobierz szampon i odżywkę odpowiednie do Twojej skóry głowy. Kieruj się naturalnym składem, bez silikonów, parabenów, ftalanów czy substancji zapachowych. Pamiętaj, aby Azardica Indoca była obecna w Twoich rytuałach pielęgnacyjnych regularnie. Tylko w ten sposób możesz pozbyć się problemu. 

Wejdź na https://kosmetykiorientu.pl/ i sprawdź ofertę kosmetyków orientu!

Polecamy również