Hołd dla nauczycieli

czolo

Dzisiaj w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były dyplomy, nagrody, wyróżnienia życzenia samych sukcesów.13 43 20211018_16083820211018_15401720211018_15011420211018_15034620211018_150128

-Serdecznie dziękuję za Państwa codzienny trud. Za zaangażowanie i za to, że pasją do nauki zarażacie najmłodszych -mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Żeby był sukces potrzebna jest koniunkcja trzech elementów w odpowiednim miejscu, odpowiednim czasie i z odpowiednimi osobami. Mamy świetne obiekty, wspaniałą kadrę, zdolnych uczniów. Życzę Państwu, aby po latach Wasi obecni uczniowie podziękowali Wam za to co ich nauczyliście .Podstawa wychowania to rodzinny dom. Szkoła może skorygować wiele spraw, ale to z domu młodzi ludzie wynoszą największe wartości. Obecnie dla Państwa jest trudny czas. W dzisiejszych czasach kiedy obserwujemy brak szacunku dla wielu wartości. Brak szacunku do osób. Dla nauczycieli to trudny czas. Ta profesja już nie jest taka jak była kiedyś. Życzę Wam cierpliwości, bo warto pracować nawet dla tej mniejszej liczby uczniów, którzy kiedyś na pewno Wam podziękują za włożony trud. Dzisiaj serdecznie dziękuję dyrektorom szkół za to, że wyznaczyli do nagród i wyróżnień swoich pracowników. Mam nadzieję, że tych nagród z roku na rok będzie coraz więcej.

– Niezwykle się cieszę, że oświata w Gminie Ostrowiec stoi na tak wysokim poziomie, bo to oznacza, że do szkół średnich prowadzonych przez powiat w niedalekiej przyszłości będą uczęszczać bardzo dobrzy uczniowie – mówi starosta powiatu ostrowickiego Marzena Dębniak.

W imieniu wyróżnionych dyrektorów i nauczycieli podziękowania dla Pana prezydenta złożyła dyrektor PSP 14 Katarzyna Goworek.

– Dzięki inicjatywom Pana prezydenta oraz radnych miejskich mamy wspaniale wyposażone pracowanie w komputery, nowoczesne mikroskopy, teleskop- mówi Katarzyna Goworek. – Dzięki temu nauczyciele mogą łączyć tradycyjne nauczanie z nowoczesnością. W mieście realizowane są wspaniałe programy edukacyjne. Dziękujemy za certyfikaty językowe dla uczniów. Dziękujemy za dodatkowe lekcje matematyki. Za dodatkowe zajęcia sportowe, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju uczniów. Dziękuję także w imieniu tych uczniów, którzy borykają się z różnymi niepełnosprawnościami, którym możemy zaproponować pakiet zajęć w ramach pomocy pedagogiczno- psychologicznej. Serdecznie dziękuję także w imieniu tych najzdolniejszych uczniów, którzy otrzymali po 10 tys zł stypendium, co jest ewenementem na skalę Polski. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie dodatkowe nakłady finansowe na oświatę.

– To Państwo jesteście drogowskazami dla naszych uczniów- mówi przewodnicząca Rady Miast Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda- Dudek. – Życzę Państwu, aby po latach podszedł do Was, już jako człowiek dorosły Wasz obecny uczeń i podziękował Wam za to, że nauczyliście go jak myśleć, a nie co myśleć. Gratuluję wszystkim, którzy zostali wyróżnieni.

Gratulacje dla wyróżnionych pedagogów i podziękowania dla Pan prezydenta złożyły także przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrowcu Ewa Malec oraz przewodnicząca nauczycielskiego związku „Solidarność” w powiecie ostrowieckimi Agata Adamek.

W tym roku wyróżnienia otrzymali również dyrektorzy niepublicznych placówek oświatowych. Uroczystości uświetnili swoimi występami młodzi wokaliści ze Studia Wokalnego „Pandora”

Polecamy również