Bezpłatne badania dla dzieci

20220913_090452

Na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim stanie ambulans fundacji  Ronalda McDonalda Badania prowadzone są w ramach akcji „Nie nowotworom dla dzieci”.

– Serdecznie zapraszam do zapisywania dzieci na badania – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Jest to już piąta edycja tych badań. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.

-Celem tych badań prowadzonych przez fundację Ronalda McDonalda jest ocena stanu narządów jamy brzusznej- mówi wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Joanna Pikus. – Badaniami zostaną objęte dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia. Dla mnie osobiście jest bardzo ważne jest to, że tego typu akcje są wspierane.

– To już piata edycja tego typu akcji w naszym mieście- mówi przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda- Dudek.  – Zainteresowanie tymi badaniami jest ogromne. Łącznie z tegoroczną edycją zostanie przebadanych około tysiąca dzieci. Na Rynku stanie ambulans w dniach 16 i 17 września. Zgłoszenia rodziców na badania dzieci rozpoczynamy dzisiaj od godziny 15 do 19 i jutro, jeżeli nie będzie kompletu chętnych od godziny 15 do 17. Nabór będzie się odbywał pod numerami telefonów 531 473 039 oraz 603 843 283. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wyniki badań są udostępniane natychmiast. Wolontariuszami, którzy będą nam pomagać podczas akcji są radni miejscy i powiatowi z KWW Jarosława Górczyńskiego.

Polecamy również